21:16 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Amerikos žurnalistas parašė straipsnį apie NATO "neįsivaizduojamas klaidas", kurias, jo nuomone, atskleidė Rusija

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Amerikos žurnalistas papasakojo apie NATO "neįsivaizduojamas klaidas", kurias atskleidė Rusija. Sputnik radijo eteryje karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas pakomentavo publikaciją ir pažymėjo, kad nėra prasmės kalbėti apie neteisingą taktinį aljanso apskaičiavimą.

  Sėkmingi Rusijos naikintuvų atlikti amerikiečių karinių lėktuvų perėmimai atsiskleidžia daugybę "neįsivaizduojamų NATO klaidų". Ši nuomonė buvo paskelbta publicisto Tomo Rogano straipsnyje "Washington Examiner".

  Žurnalistas išanalizavo du panašius incidentus, įvykusius rugpjūčio 28 dieną virš Baltijos ir Juodosios jūrų. Abiem atvejais Rusijos naikintuvai Su-27 perėmė JAV oro pajėgų bombonešius B-52, artėjančius prie Rusijos sienos.

  Sputnik radijo eteryje karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas pakomentavo leidinį ir pažymėjo, kad nėra prasmės kalbėti apie neteisingą taktinį aljanso apskaičiavimą.

  "Žurnalistas ieško taktinės ir strateginės prasmės NATO ir Amerikos vadovybės veiksmuose — aviacijos naudojime pagal paskirtį. Tačiau iš tikrųjų NATO veiksmai yra provokuojamo pobūdžio. Jie daromi siekiant išprovokuoti Rusiją, o vėliau šią temą išpūsti spaudoje ir savo analitinėse ataskaitose. Tada kaip galime kalbėti apie taktines klaidas? Rusija, be abejo, turi reaguoti. Rusijos pilotai reaguoja visiškai adekvačiai ir teisingai. Ir tai dar labiau erzina NATO ir amerikiečius, kurie vadovaujasi tik vienu dalyku — provokacija. Jie visiškai nesvarsto, ar tai teisinga taktiniu požiūriu, ar ne. Amerikos žurnalistas pirmiausia turėjo remtis tuo", — sako Ivanas Konovalovas.

  Roganas savo straipsnyje griežtai sukritikavo NATO oro pajėgų vadovybę Europoje, teigdamas apie "neįsivaizduojamas klaidas" ir "klaidingus taktinius apskaičiavimus". Pasak publicisto, Rusija "ypač nemėgsta" NATO skrydžių netoli Kaliningrado ir jos vakarinės sienos. Šiuo klausimu jis stebisi, kodėl amerikiečių bombonešiai skrenda be naikintuvų palydos, nors, anot Rogano, NATO turėjo numatyti "didelę riziką" dėl to, kad Rusija savo lėktuvais gali sulaikyti B-52.

  Pasak straipsnio autoriaus, JAV gynybos sekretorius Markas Esperis turi suprasti situaciją, kai Rusija perima aljanso orlaivį. Jei NATO vadai nepakeis taktikos, reikia pakeisti juos, daro išvadą publicistas.

  Rusijos gynybos ministerija reguliariai praneša apie NATO valstybių narių orlaivių, esančių netoli Rusijos sienų, perėmimą, ir ne kartą pabrėžė, kad šalies naikintuvų skrydžiai griežtai atitinka tarptautines oro erdvės naudojimo taisykles.

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip Rusijos Su-27 perima du JAV lėktuvus
  Rusijos naikintuvas perėmė JAV lėktuvą virš Juodosios jūros — video
  Vis dažniau ir dažniau: Rusijos naikintuvas virš Juodosios jūros perėmė NATO orlaivius
  Su-27 perėmė JAV bombonešį virš Baltijos jūros
  Tegai:
  Rusija, NATO, JAV

  Svarbiausios temos