19:05 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos energetikos ministerijos vadovo, būtina išdirbti ekonomines sąlygas tarp transporto, uosto kompanijų ir "Belneftekhim"

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Rusijos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų derybose buvo aptarta galimybė perkelti naftos srautus iš Lietuvos į Rusijos uostus, praneša RIA Novosti.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, įeinantis į Rusijos delegacijos sudėtį, pažymėjo, kad visų pirma bus įtrauktas Ust Lugos uostas. Pasak ministro, į šį klausimą dar bus gilinamasi.

  "Mes turime galimybę užtikrinti šių naftos produktų realizaciją per Sankt Peterburgą, per Ust Lugą, tai yra, per Rusijos uostus", — sakė jis.

  Pasak Novako, tam taip pat būtina aptarti ekonomines sąlygas tarp transporto, uosto kompanijų ir "Belneftekhim".

  Baltijos šalys paskelbė atsisakančios pirkti elektrą iš Baltarusijos atominės elektrinės, o prieš tai uždraudė atvykti Aleksandrui Lukašenkai ir kitiems Baltarusijos prezidento administracijos pareigūnams.

  Minskas šį požiūrį vertina kaip kišimąsi į Baltarusijos reikalus ir paragino Baltijos valstybes "pažvelgti į save".

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad tokie Baltijos šalių politiniai sprendimai kenkia ne tik politiniam įvaizdžiui, bet ir ekonomikai. Visų pirma draudimas pirkti Baltarusijos energiją verčia Baltijos valstybes elektrą įsigyti daug didesnėmis kainomis.

  Savo ruožtu, Lukašenka, reaguodamas į panašius Baltijos šalių politikų pareiškimus, pažadėjo perorientuoti Baltarusijos krovinius, kurie tranzitu gabenami per Baltijos uostus. Tokie veiksmai taip pat labai pakenks Lietuvos ir Estijos ekonomikai.

  Pasak Baltarusijos lyderio, krovinių perorientavimas Baltijos šalis "pastatys į savo vietą".

  Dar šia tema

  Rinkimų nebus. Kada Lukašenka pažadėjo išeiti
  Lietuva pagaliau taps nepriklausoma. Nuo Baltarusijos krovinių ir milijonų eurų 
  Ekspertas: Lietuva nori "pažvejoti" Baltarusijoje vykstant krizei
  Ekspertas: Latvija gali atsisakyti Baltarusijos tranzito esant spaudimui
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos