09:05 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Anksčiau į Lietuvą atvyko buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri ragina baltarusius organizuoti protestus ir streikus

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Kaimyninės Baltarusijos šalys ar Europos Sąjunga galėtų imtis tarpininkavimo Baltarusijos opozicijos dialoge su valdžia, pareiškė Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška.

  Kaip praneša TASS, Baltarusijos opozicionierius penktadienį lankosi Lietuvoje.

  "Dialogo pradžios [su Baltarusijos vadovybe] atveju labai svarbų vaidmenį gali atlikti tarpininkas, kuriuo bendru politinių jėgų sutikimu, kad būtų rastas taikus šio klausimo sprendimas, galėtų tapti Lietuva, Lenkija ir ES", — pareiškė Latuška.

  Pasak opozicijos atstovo, situacijos sureguliavimas priklauso nuo Baltarusijos visuomenės ir valdžios sprendimų.

  Be to, Latuškos teigimu, dabar opozicijos koordinavimo taryba daro viską, kad atsisėstų prie derybų stalo ir sustabdytų smurtą bei protestus.

  Trečiadienį paaiškėjo, kad opozicionierius kartu su Lenkijos ambasadoriumi išvyko iš Baltarusijos dalyvauti ekonomikos konferencijoje Lenkijoje. Jis taip pat planavo susitikti su Lenkijos pareigūnais, o tada ketino aplankyti Vilnių su panašia dienotvarke.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Latuška peržengė "raudoną liniją", prisijungęs prie opozicijos, ir turės atsakyti pagal įstatymą.

  Dabar Lietuvoje yra buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri, pagal rinkimų rezultatus, užėmė antrąją vietą, surinkusi kiek daugiau nei dešimt procentų balsų. Ji atvyko į Vilnių praėjus dienai po balsavimo ir nuo to laiko yra Lietuvos teritorijoje, ragindama Baltarusijos piliečius organizuoti protestus, streikus ir pareikšdama apie būtinybę rengti "sąžiningus ir demokratinius" rinkimus.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Dar šia tema

  Lukašenka pareiškė, kad Minsko veiksmai reaguojant į NATO aktyvumą davė rezultatų
  Ekspertas: Lietuva nori "pažvejoti" Baltarusijoje vykstant krizei
  ES netaikys sankcijų Lukašenkai dėl Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos balsų
  Ekspertas paaiškino ES sprendimą neįvesti sankcijų Lukašenkai
  "Apsirijo ir užsimiršo". Ką Baltijos šalys praranda, susipykusios su Lukašenka
  Tegai:
  protestai, opozicija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos