09:45 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą 30 Baltarusijos valstybės pareigūnų

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Sankcijos tiems, kurie, Vilniaus vertinimu, yra atsakingi už Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų klastojimą ir smurto naudojimą prieš protestuotojus, yra efektyviausia priemonė paveikti Minską, sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Mes turime daryti viską, kas įmanoma, kad būtų nepriklausomas tarptautinis tyrimas, kad atsakingi būtų atskaitingi. Turi būti ir sankcijos, tačiau jos neturi būti simbolinės, turi būti reikšmingos. <...> Geriausia būtų europinis sąrašas, bet jis labai vangiai, kaip ir prognozavau, vyksta. Turime daryti nacionalines, o dar geriau regionines sankcijas", — cituoja jį TASS.

  Ministras taip pat pridūrė, kad efektyviausia būtų skirti tarptautines sankcijas Baltarusijos režimui.

  "Turime daryti nacionalines, o dar geriau regionines sankcijas. <...> Viskas juda ir aš manau, kad artimiausiu metu turėsime kažkokių rezultatų. Kalbamės ne tik su latviais ir estais, kalbamės ir su Lenkija", — tvirtino jis.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą 30 Baltarusijos valstybės pareigūnų. Tarp jų sankcijos numatytos ir dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai. Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė analogiškas sankcijas.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus griežtai slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, tačiau šalyje tebevyksta suėmimai. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Latvija gali atsisakyti Baltarusijos tranzito esant spaudimui
  "Apsirijo ir užsimiršo". Ką Baltijos šalys praranda, susipykusios su Lukašenka
  Baltarusijos opozicijos atstovas Latuška atvyko į Lietuvą
  Tegai:
  sankcijos, prezidento rinkimai, Baltarusija, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos