20:23 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Kaip pažymėta diplomatinėje atstovybėje, kol kas tai tik pavieniai atvejai, tačiau kelia nerimą tai, kad Lietuvos valdžia vykdo "didžiulį visuomenės sąmonės apdorojimą karo istorijos ir jo rezultatų keitimo dvasia"

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje piktinasi paminklo sovietų kareiviams išniekinimu Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose, sakoma diplomatinės atstovybės komentare Sputnik Lietuva.

  Kaip pabrėžė ambasada, šventvagiškas aktas įvyko Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-ųjų metinių minėjimo fone.

  "Ambasados ​​darbuotojas jau lankėsi vietoje ir kalbėjosi su miesto vadovybe. Jis pasirūpino, kad paminklas būtų greitai nuvalytas nuo dažų pėdsakų. Taip pat gavome patikinimus, kad jis bus nudažytas artimiausiomis dienomis. Šį įvykį tiria policija, iškelta byla dėl vandalizmo fakto", — sakoma komentare.

  Kaip pažymėjo diplomatinė atstovybė, vandalizmo prieš sovietų kareivių, Didžiojo Tėvynės karo metais Lietuvą išvadavusių nuo nacių, kapus ir paminklus atvejai yra pavienio pobūdžio. Tai galima laikyti aiškiu "civilizuoto, žmogiško daugumos šios šalies gyventojų požiūrio į mirusiųjų atminimą" patvirtinimu.

  "Tuo pačiu metu negalima nepamatyti masinio visuomenės sąmonės apdorojimo, kurį vykdo Lietuvos valdžia, keisdama karo istoriją ir jo rezultatus ir taip įžeisdama Raudonosios armijos karių atminimą. Matyt, šis įvykis buvo šio "darbo" rezultatas", — pabrėžė ambasada.

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, ketvirtadienį vandalai vietinėse kapinėse apipylė raudonus dažais ir paliko įžeidžiamus užrašus ant Raudonosios armijos karių paminklo.

  Išlaisvinant Žiežmarius, čia mirė ir buvo palaidota daugiau nei 920 Raudonosios armijos karių, tačiau ne visų vardai yra žinomi.

  Iškelta baudžiamoji byla pagal Baudžiamojo kodekso 312 straipsnio 1 dalį dėl kapo ar kitos viešos atminties vietos išniekinimo. Už nusikalstamą veiklą baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki metų.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Dar šia tema

  Žiežmariuose dažais apipiltas paminklas tarybiniams kariams
  Tegai:
  sovietų kariai, Raudonoji armija, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos