08:19 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, todėl Kremlius neturi jokios informacijos

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Austrijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Rusijos ambasadorių Dmitrijų Liubinskį aptarti situaciją su Aleksejumi Navalnu, praneša RIA Novosti.

  "Rusijai iškeltus reikalavimus atlikti greitą, atvirą ir išsamų tyrimą, kai iš Vokietijos pusės nėra jokios informacijos, faktų ir konkrečių duomenų, kaip ir reakcijos į Generalinės prokuratūros klausimus, laikau netinkamais", — rašė diplomatas Facebook paskyroje.

  Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nečajevas trečiadienį lankėsi Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje dėl naujų aplinkybių Navalno byloje. Rusijos diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad Nečajevas buvo "informuotas apie Vokietijos Federacinės Respublikos federalinės vyriausybės pareiškimo turinį", tačiau "jokios esminės faktinės medžiagos ambasadoriui nebuvo perduota".

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova vėliau patvirtino, kad "Rusija negavo jokios medžiagos — nei anksčiau užduotais klausimais, kuriuos suformulavo Generalinė prokuratūra, nei anksčiau išsiųstais Rusijos medikų laiškais, nei tais pareiškimais, kuriuos Vokietija paskelbė trečiadienį".

  Aleksejaus Navalno hospitalizacija

  Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninės Nr. 1 intensyviosios terapijos skyrių. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Po dviejų dienų sunkios būklės Navalnas lėktuvu buvo nugabentas į Berlyno kliniką "Šaritė", kurios gydytojai preliminariai nustatė diagnozę — apsinuodijimą cholinesterazės inhibitorių grupės medžiaga.

  Trečiadienį Bundesvero laboratorijos specialistai pareiškė, kad Navalnas apnuodytas "Novičiok" grupės nervus paralyžiuojančiu preparatu. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad informuos Europos Sąjungą ir NATO apie Navalno tyrimų rezultatus, kad aptartų "bendrą reakciją". Be to, jie planuoja susisiekti su Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

  Rusijos mokslininkas Leonidas Rinkas, tiesiogiai dalyvavęs kuriant "Novičiok", RIA Novosti sakė, kad Navalno simptomai visiškai skiriasi nuo apsinuodijimo šia medžiaga. Jo nuomone, bandymai susieti Navalno "apnuodijimą" su "Novičiok" yra absoliuti politinė nesąmonė, o Rusijai nebus teikiami ėminiai, kurie galėtų patvirtinti "apnuodijimą".

  Dar šia tema

  Australijoje dėl nuošliaužų į vandenyną nuplauti pakrančių namai — video
  Rusijos URM paskelbė Austrijos diplomatą persona non grata
  Austrijos URM paragino protingai priimti sprendimus dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Austrija, Rusija

  Svarbiausios temos