00:54 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Baltarusijos opozicionieriaus teigimu, Lietuvoje esama vienareikšmiško supratimo, kad dabartinė Baltarusijos vyriausybė "tampa neteisėta"

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška sakė, kad savo kelionės į Lietuvą metu aptarė galimas Europos Sąjungos finansines priemones Baltarusijos "demokratinei valstybei" palaikyti.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Latuška išvyko į Lenkiją į kelis susitikimus ir tam, kad sudalyvautų tarptautinio lygio renginyje, tačiau jis ketina grįžti į Baltarusiją. Grįžimo datos jis neįvardijo. Iš Lenkijos politikas atvyko į Lietuvą, kur surengė susitikimus Seime, Užsienio reikalų ministerijoje, taip pat su ekspertais, politologais ir baltarusių diaspora.

  Kaip praneša RIA Novosti su nuoroda į Latuškos "Telegram" kanalą, Lietuvoje buvo aptartas ES požiūris į "galimas perspektyvas remti Baltarusijos Respublikos demokratinę valstybę finansinėmis priemonėmis, priemonėmis pagal ES prekybos politiką Baltarusijos atžvilgiu, Baltarusijos piliečių atvykimo į Europos Sąjungos teritoriją supaprastinimo procedūras".

  Baltarusijos opozicionieriaus teigimu, Lietuvoje esama vienareikšmiško supratimo, kad dabartinė Baltarusijos vyriausybė "tampa neteisėta", o tolimesni kontaktai aukščiausiu lygiu bus neįmanomi.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiomis CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka. Šiuo metu Tichanovskaja yra Lietuvoje.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Anot valdžios, trys protestuotojai žuvo.

  Šios savaitės pradžioje Lietuva, Latvija ir Estija susitarė dėl sankcijų sąrašo Baltarusijos pareigūnams, kuriems dabar draudžiama atvykti į Baltijos šalis. Į jį įtraukta 30 žmonių, įskaitant patį Lukašenką.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Nemokslinė fantastika: Baltijos šalys nori išduoti "pasus" elektronams iš BelAE
  Ekspertas: Baltijos šalys "įklimpo" į situaciją su Minsku, tačiau neatsitrauks
  Šiandien — studentas, rytoj — revoliucionierius: Lietuva laukia Baltarusijos jaunimo
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos