17:30 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Jos teigimu, politikas gerai žino, kaip Baltarusijos valdžia dirba iš vidaus ir toliau dirba stiprinant opoziciją

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja Vilniuje susitiko su Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo nariu Pavelu Latuška.

  Pasak Tichanovskajos, anksčiau ji asmeniškai nepažinojo Latuškos, tačiau džiaugiasi, kad "tęsia kovą kartu". Kaip teigė buvusi kandidatė į prezidentus, Latuška "savo pavyzdžiu parodė, kad niekada nevėlu pereiti į žmonių pusę".

  "Jis gerai žino, kaip vadinamoji "valdžia" veikia iš vidaus, ir tęsia svarbų darbą, kad sustiprintų Koordinacinę tarybą organizuojant derybų procesą", — sakoma Tichanovskajos pranešime, paskelbtame "Pul Pervoi" "Telegram" kanale.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Latuška išvyko į Lenkiją į kelis susitikimus ir tam, kad sudalyvautų tarptautinio lygio renginyje, tačiau jis ketina grįžti į Baltarusiją. Grįžimo datos jis neįvardijo. Iš Lenkijos politikas atvyko į Lietuvą, kur surengė susitikimus Seime, Užsienio reikalų ministerijoje, taip pat su ekspertais, politologais ir baltarusių diaspora.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiomis CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka. Šiuo metu Tichanovskaja yra Lietuvoje.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Anot valdžios, trys protestuotojai žuvo.

  Šios savaitės pradžioje Lietuva, Latvija ir Estija susitarė dėl sankcijų sąrašo Baltarusijos pareigūnams, kuriems dabar draudžiama atvykti į Baltijos šalis. Į jį įtraukta 30 žmonių, įskaitant patį Lukašenką.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys "įklimpo" į situaciją su Minsku, tačiau neatsitrauks
  Žirinovskis: Lietuva turi grąžinti Baltarusijai Vilnių ir Klaipėdą
  Šiandien — studentas, rytoj — revoliucionierius: Lietuva laukia Baltarusijos jaunimo
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Vilnius, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos