18:36 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, pokalbyje dėmesio skirta artėjančiam Normandijos ketverto susitikimui ir aštrėjančiai situacijai Donbaso regione

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu, su kuriuo aptarė situaciją Baltarusijoje ir galimą Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą, rašoma Prezidentūros pranešime.

  "Su Ukrainos lyderiu sutarėme, kad dialogas tarp Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės, siekiant valdžios perdavimo ir organizuojant naujus, sąžiningus ir demokratinius prezidento rinkimus, prižiūrint ESBO, yra tas taikus kelias, kurį matome kaip išeitį iš susiklosčiusios situacijos", — teigė Nausėda.

  Jis pridūrė, kad Lietuva pasiruošusi prisiimti lyderystę ir atsakomybę tarpininkauti tarp protestuotojų ir valdžios institucijų Baltarusijoje. 

  Pokalbyje dėmesio skirta artėjančiam Normandijos ketverto susitikimui ir aštrėjančiai situacijai Donbaso regione. Apsikeista lūkesčiais dėl artėjančio ES ir Ukrainos aukščiausio lygio susitikimo. 

  Per pokalbį paliesta branduolinės saugos tema, aptarta darbą pradedanti Astravo AE. Pranešama, kad prezidentas sulaukė Ukrainos lyderio palaikymo dėl nesaugios elektros energijos nepirkimo iš Baltarusijos.

  Nausėda priėmė Ukrainos vadovo kvietimą apsilankyti Ukrainoje šių metų pabaigoje.

  Dar šia tema

  Nausėda paskelbė pasirengęs Minskui skirti sankcijų sąrašą
  Nausėda paragino JT generalinį sekretorių atkreipti dėmesį į situaciją Baltarusijoje
  Nausėda paragino Suomijos prezidentą palaikyti sankcijas Baltarusijos pareigūnams
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos