10:13 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Kolesnikovos artimieji dėl jos dingimo anksčiau buvo pateikę pareiškimą į policiją, teisėsaugos pareigūnai pradėjo paiešką

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos prezidiumo narė Marija Kolesnikova ir dar du Tarybos nariai Ivanas Kravcovas ir Antonas Rodnenkovas išvyko į Ukrainą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos valstybės sienos komitetą.

  Nurodoma, kad jie trys kirto "Aleksandrovkos" pasienio kontrolės punktą ir išvyko Ukrainos link.

  Kolesnikovos advokatė savo ruožtu RIA Novosti pareiškė, kad iki šiol neturi informacijos apie jos buvimo vietą.

  "BelTA" "Telegram" kanale taip pat pranešta, kad Kolesnikova bandė neteisėtai palikti Baltarusijos teritoriją, tačiau ji buvo sulaikyta pasienyje.

  Pirmadienį Baltarusijos opozicijos koordinavimo taryba pranešė, kad negali susisiekti su trimis tarybos atstovais, jų paieška užsiima advokatai. Vėliau taryba savo ištekliuose išplatino vaizdo įrašą su tariamu Kolesnikovos sulaikymu, kuris įvyko ryte.

  Minsko policija, Baltarusijos vidaus reikalų ministerija ir Valstybės kontrolės komitetas RIA Novosti pareiškė, kad neturi informacijos apie areštą.

  Kolesnikovos artimieji pateikė pareiškimą į policiją dėl jos dingimo, teisėsaugos pareigūnai jį priėmė ir pradėjo paiešką.

  Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie koordinavimo tarybos sukūrimą. Generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal Baudžiamojo kodekso 361 straipsnį "Raginimai imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui", kurio sankcijos numato laisvės atėmimą iki penkerių metų. Kaip pareiškė prokuratūra, koordinavimo tarybos veikla siekiama užgrobti valdžią ir padaryti žalą Baltarusijos nacionaliniam saugumui. Opozicijos taryba teigia, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti, pagrįsti respublikos Konstitucija.

  Masiniai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, — VRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc.

  Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Po to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)
  Tegai:
  Ukraina, opozicija, protestai, Baltarusija

  Svarbiausios temos