05:30 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Anksčiau Ukrainos pasienio tarnyba pranešė, kad Kolesnikova į pasienio kontrolės punktą neatvyko

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Antonas Geraščenka sakė, kad Baltarusijos opozicijos koordinacinės tarybos prezidiumo narė Marija Kolesnikova yra Baltarusijos teritorijoje, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos pasienio tarnyba pranešė, kad Kolesnikova į pasienio kontrolės punktą neatvyko, tarybos atstovai Ivanas Kravtsovas ir Antonas Rodnenkovas atvyko į įvažiavimo į šalį punktą, jie pereina pasienio kontrolę.

  Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba pranešė, kad Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos atstovai Ivanas Kravtsovas ir Antonas Rodnenkovas išvyko iš respublikos teritorijos ir įvažiavo į Ukrainą, turi leidimą gyventi šioje šalyje.

  "Marijos Kolesnikovos nepavyko išvyti iš Baltarusijos, nes ši drąsi moteris ėmėsi priemonių užkirsti kelią jos sienos kirtimui. Ji liko Baltarusijos Respublikos teritorijoje. Visa atsakomybė už jos sveikatą ir gyvybę krenta ant Aleksandro Lukašenkos pečių", — rašė Geraščenka Facebook'e.

  Baltarusijos valstybės sienos komitetas anksčiau patvirtino, kad Kolesnikova, taip pat kiti du Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos atstovai Kravtsovas ir Rodnenkovas užsiregistravo pasienio patikros punkte ir patraukė link Ukrainos. Tuo tarpu valstybinė žiniasklaida tvirtina, kad Kolesnikova buvo sulaikyta pasienyje, o Kravcovui ir Rodnenkovui pavyko pabėgti. Baltarusijos valstybės sienos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis antradienį sakė, kad Kravcovas ir Rodnenkovas paliko respublikos teritoriją, o Kolesnikova buvo sulaikyta.

  Tuo tarpu į Baltarusijos prezidento postą kandidatavusi Svetlana Tichanovskaja paragino paleisti Opozicijos koordinavimo tarybos prezidiumo narę Mariją Kolesnikovą.

  "Marija Kolesnikova turėtų būti nedelsiant paleista, kaip ir visi anksčiau sulaikyti koordinavimo tarybos nariai ir politiniai kaliniai. Koordinavimo tarybos užduotis yra būti derybų platforma. Nėra kito sprendimo, ir [prezidentas Aleksandras — Sputnik] Lukašenka turi tai suvokti. Negalite laikyti žmonių įkaitais. Pagrobdamas žmones dienos viduryje, Lukašenka demonstruoja silpnybę ir bejėgiškumą", — "Telegram" pareiškė Tichanovskaja.

  Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie koordinacinės tarybos sukūrimą. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl raginimų perimti valdžią. Opozicijos taryba teigia, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti, pagrįsti respublikos Konstitucija.

  Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja
  © AP Photo / Mindaugas Kulbis

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, prasidėjo masiniai opozicijos protestai — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Dar šia tema

  Revoliucijos lyderių kaita Baltarusijoje — kodėl tai svarbu Lietuvai?
  Ekspertas: Lietuva mano, kad jos pozicija Baltarusijos atžvilgiu — teisingiausia ES
  Nausėda ir Zelenskis aptarė situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltarusija, Marija Kolesnikova

  Svarbiausios temos