18:34 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (342)

  Tichanovskaja pareiškė, jog būtina, kad "beviltiškai besikabinančiam už valdžios" Lukašenkai būtų daromas tarptautinis spaudimas

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kalbėdama ETPA, pasiūlė įvesti individualias sankcijas šalies vadovybei, praneša RIA Novosti.

  "Mano šaliai, mano tautai, mano žmonėms dabar reikia pagalbos. Būtina, kad šiam režimui, šiam žmogui, beviltiškai besikabinančiam už valdžios, būtų daromas tarptautinis spaudimas. Būtina įvesti sankcijas žmonėms, kurie duoda ir vykdo nusikalstamus įsakymus, kurie pažeidžia tarptautines normas ir žmogaus teises. Turime nedelsdami išlaisvinti visus politinius kalinius ir pradėti civilizuotą dialogą, kad rastume būdų, kaip mūsų šalis galėtų judėti tolyn", — sesijoje sakė ji.

  Baltarusija oficialiai nėra ETPA narė. 1992 metų rugsėjo 16 dieną Baltarusijos Aukščiausiajai Tarybai ETPA suteikė "specialiai pakviestosios" statusą. 1993 metų kovo 12 dieną Baltarusija pateikė prašymą stoti į Europos Tarybą. Tačiau 1997 metų sausio mėn. ETPA biuras priėmė sprendimą sustabdyti "specialiai pakviestų" asmenų statusą Baltarusijos parlamento atžvilgiu, dėl kurio buvo sustabdytas respublikos prašymo dėl narystės Europos Taryboje svarstymas. Tačiau pastaraisiais metais Minsko ir Europos Tarybos sąveika tęsėsi.

  Baltarusija taip pat neratifikavo Europos žmogaus teisių konvencijos.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, dabartinį Baltarusijos lyderį Aleksandrą Lukašenką laimėjo šeštąjį kartą. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir teigia, kad juos laimėjo Tichanovskaja. Pati buvusi kandidatė po oficialaus pralaimėjimo rinkimuose išvyko į Lietuvą.

  Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Tada teisėsaugos institucijos nustojo vaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (342)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja: opozicija pasirengusi aptarti tarpininkų dalyvavimą Baltarusijos klausimu
  Rusijos senatoriai įvertino Tichanovskajos žodžius apie Krymą
  Tichanovskaja ir Latuška susitiko Lietuvoje
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos