16:41 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (100)

  Tūkstančio reikiamų parašų surinkti nepavyko aštuoniems kandidatams į Seimą, tarp jų yra ir Viačeslavas Titovas

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija neregistravo Seimo rinkimuose aštuonių vienmandančių apygardų kandidatų. Jiems nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus. Toks sprendimas buvo priimta VRK posėdyje antradienį.

  Reikiamo parašų skaičiaus surinkti nepavyko "Lietuvos sąrašo" kandidatams Liutaurui Stoškui ir Gintautui Terleckui, Stanislavui Ladinskiui ir Viačeslavui Titovui, Kovotojų už Lietuvą sąjungos kandidatams Antanui Kandrotui, Jaunosios Lietuvos iškeltam Stanislovui Buškevičiui bei savarankiškai išsikėlusiems Žilvinui Neliubšiui ir Alinai Adomaitytei.

  Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Dar penki kandidatai atšaukė savo pareiškinius dokumentus. Parašus surinko 24 vienmandatėse iškelti asmenys.

  Savarankiškai išsikelti siekiantys pretendentai tam turi surinkti tūkstantį parašų, taip pat ir partijų, nekeliančių kandidatų sąrašo daugiamandatėje apygardoje, kandidatai vienmandatėse apygardose.

  Anksčiau paaiškėjo, kad VRK neregistravo "Drąsos kelio" keliamos kandidatės į Seimą Neringos Venckienės. VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė priminė, kad Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kuris pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją.

  Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Galutiniai kandidatų į Seimo rinkimus sąrašai bus paskelbti likus mėnesiui iki rinkimų, ne vėliau kaip rugsėjo 11 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (100)

  Dar šia tema

  VRK užtikrina: rinkimai bus organizuojami saugiai
  VRK: ne visi kandidatai surinko reikiamą parašų skaičių
  VRK atskleidė, kiek merų ketina tapti Seimo nariais
  VRK neleido Viačeslavui Titovui dalyvauti Lietuvos Seimo rinkimuose

  Svarbiausios temos