10:59 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tankai ir pėstininkų kovos mašinos, pervežtos geležinkeliu, bus naudojamos bendrose Lietuvos ir Amerikos karių pratybose

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono karinė technika, apie tai pranešė JAV ambasada Vilniuje.

  Šį rudenį amerikiečiai kartu su Lietuvos ir sąjungininkų kariais treniruosis Generolo Silvestro Žukausko poligone.

  В Литву прибыла тяжелая военная техника второй бригады Сухопутных войск США
  Į Lietuvą atkeliavo sunkioji karinė technika iš JAV.

  Pratyboms atgabenti tankai M1 "Abrams", pėstininkų kovos mašinos "Bradley" ir kita technika. Karinei technikai pervežti buvo naudojama geležinkelių linijos Pabradė–Pažeimenė atšaka, kurios statybos buvo baigtos šį pavasarį. Ji specialiai sukurta technikai gabenti iš NATO sąjungininkų.

  JAV kariai atvyksta treniruotis Lietuvoje kaip JAV sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje "Atlanto ryžtas" (angl. "Atlantic Resolve") dalis. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami ir treniruojasi nuo 2014 metų pavasario.

  В Литву прибыла тяжелая военная техника второй бригады Сухопутных войск США
  JAV kariai atvyksta treniruotis Lietuvoje kaip JAV sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje "Atlanto ryžtas" dalis.

  Pabrėžiama, kad tai iš anksto planuotos JAV karių pratybos Lietuvoje, kurios nesiejamos su jokiais įvykiais regione.

  NATO nuolat didina kontingentų skaičių šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

  В Литву прибыла тяжелая военная техника второй бригады Сухопутных войск США
  Pratyboms atgabenti tankai M1 "Abrams", pėstininkų kovos mašinos "Bradley" ir kita technika.

  Taip pat Rusija paprašė Pentagono nutraukti provokacijas, įskaitant žvalgybą prie Rusijos teritorijų, tačiau JAV neatsižvelgia į Maskvos raginimus.

  Tegai:
  karinė technika, JAV kariai, Lietuva

  Svarbiausios temos