07:22 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Vilnius ir Varšuva aktyviausiai komentuoja situaciją Baltarusijoje, dabar prie jų prisijungė ir Ukraina, mano ekspertas Stanislavas Byšokas

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Nors praėjusius Baltarusijos rinkimus ES pavadino neteisėtais, kartu kaip prezidentės buvusios kandidatės Svetlanos Tichanovskajos, interviu Sputnik Lietuva pasakė tarptautinės stebėjimo organizacijos "CIS-EMO" vykdomasis direktorius Stanislavas Byšokas.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu. Šalių vadovai aptarė situaciją Baltarusijoje ir sutiko su tuo, kad nauji rinkimai turėtų būti rengiami vadovaujant ESBO.

  Be to, Vilnius yra pasirengęs tapti tarpininku tarp protestuotojų ir Baltarusijos valdžios.

  Ekspertas Stanislavas Byšokas pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija aktyviausiai komentuoja situaciją Baltarusijoje, o dabar prie jų prisijungė ir Ukraina.

  "Tiek Lietuvos, tiek Ukrainos oficialieji asmenys kartais išreiškia kai kurias idėjas Baltarusijos atžvilgiu, tarkime, nediplomatiškai, kaltinamai ir šiek tiek galbūt netgi menkinamai dabartinio prezidento atžvilgiu. Tačiau pagrindinė idėja apie tai, kad kiti parlamento, prezidento rinkimai turėtų būti rengiami maksimaliai dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams... Ši idėja, nepriklausomai nuo to, kas ją išreiškia, yra gana priimtina", — pasakė jis.

  Byšokas pabrėžė, kad nors praėjusius Baltarusijos rinkimus ES pavadino neteisėtais, kartu ES nepripažino kaip prezidentės buvusios kandidatės Svetlanos Tichanovskajos.

  "Apskritai pagrindinė linija yra tokia, kad, nepripažindami rinkimų teisėtumo, jie pripažįsta Aleksandrą Lukašenką dabartiniu, faktiniu prezidentu, su kuriuo būtina vesti dialogą skirtingais lygmenimis", — pasakė jis.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Linkevičius pareiškė, kad Minskas bando "pateisinti smurtą" išorine grėsme
  Kolesnikova ir dar du Baltarusijos opozicionieriai išvyko į Ukrainą
  Nausėda ir Zelenskis aptarė situaciją Baltarusijoje
  Baltarusijos pasieniečiai įvardijo Kolesnikovos sulaikymo priežastį
  Tegai:
  Ukraina, Lenkija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos