09:29 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (324)

  Anksčiau Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka pripažino, kad "galbūt šiek tiek persėdėjo" savo poste

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pasitraukimas iš valstybės vadovo posto — mėnesių, daugiausiai — metų klausimas: jis pats planuoja likti, tačiau nėra tiek daug tuo suinteresuotų, RIA Novosti sakė Tarptautinio politinės ekspertizės instituto direktorius Jevgenijus Minčenka.

  Президент Белоруссии А. Лукашенко дал интервью российским журналистам
  Фото: Пресс-служба президента Республики Беларусь

  "Manau, kad visa tai priklauso nuo situacijos. Žinoma, Lukašenka nori likti, bet ar padėtis leis jam likti — didelis klausimas. Manau, kad jo atsistatydinimas — mėnesių, daugiausiai — metų klausimas. Manau, kad Baltarusijos režimas vis tiek dabartine forma jau paseno", — sakė Minčenka.

  Anot jo, pats Lukašenka tikisi, kad nepaisant visų pokalbių apie jo greitą išėjimą jis galės pasilikti. "Tačiau be jo nėra tiek daug tuo suinteresuotų", — pažymėjo ekspertas.

  Anksčiau Baltarusijos vadovas pripažino, kad "galbūt šiek tiek persėdėjo" savo poste.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose Lukašenka laimėjo šeštą kartą. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir mano, kad juos laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (324)

  Dar šia tema

  Minskas keičia maršrutus: Baltarusija iš Baltijos šalių nukreips naftą į Rusijos uostus
  Skvernelis su Norvegijos premjere aptarė situaciją Baltarusijoje
  Ekspertas: Lietuva kartais žeminamai pasisako Lukašenkos atžvilgiu
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos