10:31 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (312)

  Pasak opozicijos atstovo, jei Lukašenka nepripažins tokių sąlygų, tai reiškia, kad "žmonės ir toliau eis į gatves, protestuos ir reikalaus dabartinės vyriausybės pasitraukimo"

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Pirmalaikiai rinkimai Baltarusijoje gali įvykti po to, kai valdžia įvykdys keletą opozicijos koordinacinės tarybos (KT) sąlygų ir jei juose nedalyvaus dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, antradienį RIA Novosti sakė tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška.

  Anksčiau antradienį Lukašenka davė interviu Rusijos žiniasklaidos atstovams. Radijo stoties "Govorit Moskva" vyriausiasis redaktorius Romanas Babajanas paskelbė šio interviu ištraukas. Visų pirma, kaip pažymėjo Babajanas, Lukašenka pareiškė esąs pasirengęs reformuoti Konstituciją ir neatmetė pirmalaikių prezidento rinkimų.

  "Pagrindinė sąlyga, kurią pastaraisiais mėnesiais dauguma Baltarusijos visuomenės skyrė dabartinei vyriausybei, yra naujų, pakartotinių rinkimų reikalavimas... Todėl čia neturėtų skambėti žodžiai "neatmetama", bet kad tai yra sąlyga ir visos Baltarusijos visuomenės lūkesčiai. Kita sąlyga, kurią pateikia dauguma visuomenės — rinkimai turėtų būti rengiami be politinių kalinių, be baudžiamojo persekiojimo prieš disidentus, neleidžiant susidaryti situacijai, kai žmonės iš šalies išsiunčiami arba neįleidžiami į jos teritoriją, mes kalbame apie Baltarusijos piliečius. Jei bus sudarytos tokios sąlygos ir dabartinis valstybės vadovas nedalyvaus kituose rinkimuose, tada jie gali įvykti", — sakė Latuška.

  Pasak jo, jei Lukašenka nepripažins tokių sąlygų, tai reiškia, kad "žmonės ir toliau eis į gatves, protestuos ir reikalaus dabartinės vyriausybės pasitraukimo".

  Kaip pažymėjo Konstitucinio Teismo prezidiumo narys, galima ir reikia kalbėti apie Baltarusijos Konstitucijos pokyčius, tačiau "jei tam prireiks daugybės metų, tai žmonėms netiks", nes respublika "yra sąstingio būsenos".

  Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie koordinacinės tarybos sukūrimą. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal Baudžiamojo kodekso 361 straipsnį "Raginimas imtis veiksmų, siekiant pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui", kuriuo numatomas laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Kaip teigia prokuratūra, koordinacinės tarybos veikla siekiama užgrobti valdžią ir pakenkti Baltarusijos nacionaliniam saugumui. Opozicijos taryba teigia, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti, pagrįsti respublikos Konstitucija.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos Lukašenka laimėjo šeštą kartą, prasidėjo masiniai opozicijos protestai. CRK duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 % balsų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (312)

  Dar šia tema

  "Apsirijo ir užsimiršo". Ką Baltijos šalys praranda, susipykusios su Lukašenka
  "Valstiečių" lyderis sunerimo dėl žinios apie ES sankcijas Lukašenkai
  "Šiaip sau neišeisiu". Apie ką kalbėjo Lukašenka interviu Rusijos žiniasklaidai
  Tegai:
  opozicija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos