11:47 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (104)

  Pasak VRK pirmininkės, esantieji izoliacijoje dėl minėtų priežasčių ir norintys balsuoti namuose, apie tai VRK turės informuoti iš anksto

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Pas balsuoti namuose norinčius sergančiuosius COVID-19 ar turėjusius kontaktą su sergančiais bus vykstama su specialiais kostiumais, sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

  Pasak jos, esantieji izoliacijoje dėl minėtų priežasčių ir norintys balsuoti namuose, apie tai VRK turės informuoti iš anksto.

  "Vyriausioji rinkimų komisija patikrinusi informaciją, kad asmenys iš tikrųjų yra saviizoliacijoje, rinkimų komisijų narius aprūpintų ir informuotų atitinkamai, kad reikėtų pasiruošti ir vykstant pas asmenis, balsuojančius namuose, reikėtų dėvėti daugiau apsaugos priemonių — ne tik medicininę veido kaukę, respiratorius ar pirštines ar rankų dezinfekavimas, jau atitinkamai mes kalbame apie kostiumus ir kitas apsaugos priemones, kad būtų apsaugoti ne tik komisijų nariai, bet ir rinkėjai, kurie pas komisijų narius ateina", — sakė Matjošaitytė.

  Be to, ji pabrėžė, kad VRK, prašydama finansavimo rinkimams, neįvertino, kad juos teks vykdyti koronaviruso pandemijos akivaizdoje, todėl bus prašoma papildomų 3 mln. eurų. Pinigai bus skirti tiek įvairioms apsaugos priemonėms, tiek ir komisijų papildomo darbo apmokėjimui, nes balsavimas iš anksto taip pat pailgės — vyks nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

  Anot VRK pirmininkės, nėra numatyta, kiek asmenų galės būti balsavimo patalpoje, tačiau komisijos įpareigotos užtikrinti, kad rinkėjai laikytųsi saugaus metro atstumo, taip pat kontroliuoti rinkėjų srautus, leidžiant, jei įmanoma, patekti pro vienas duris, išeiti pro kitas. Pirštinės nebus privalomos. Pagrindiniai trys atributai, kuriuos kiekvienas rinkėjas turėtų su savimi atsinešti į rinkimus, pasak Matjošaitytės, — veido kaukė, respiratorius ar kita veidą dengianti priemonė, asmens tapatybės dokumentas ir rašymo priemonė.

  Be to, norint įsitikinti rinkėjo tapatybe, rinkėjų gali būti prašoma iki 10 sekundžių nusiimti kaukę. Jei rinkėjas neturės savo rašymo priemonės, ji bus suteikta — tušinukai bus nuolat dezinfekuojami. 

  Matjošaitytės teigimu rinkėjų temperatūra nebus tikrinama, tačiau akivaizdžių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomų turintieji bus palydėti į atskiras patalpas, jiems bus iškviesti medikai. VRK pirmininkė informuoja, kad papildomų lėšų reikės dėl to, kad yra didinamas išankstinio balsavimo dienų skaičius bei valandų skaičius.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (104)

  Dar šia tema

  VRK neleido Viačeslavui Titovui dalyvauti Lietuvos Seimo rinkimuose
  Nusipelnėte gyventi geriau? Seimo rinkimai jau čia pat — dėl ko gi stengiasi kandidatai
  Užsienyje gyvenantys lietuviai negalės balsuoti rinkimuose internetu
  Tegai:
  koronavirusas, balsavimas, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos