18:02 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Surplys pertraukė žiniasklaidos atstovus ir priminė pagrindinę spaudos konferencijos temą, kuri nebuvo susijusi su vyriausybės kanclerio pirmuoju pavaduotoju

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Spaudos konferencijoje ministro pirmininko patarėjas Giedrius Surplys neleido žurnalistams užduoti klausimo apie Vyriausybės kanclerio pirmąjį pavaduotoją Luką Savicką, gavusį specialiojo liudytojo statusą atliekant tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo.

  Žiniasklaidos atstovai norėjo sužinoti Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio nuomonę apie anksčiau pasirodžiusią informaciją. Tačiau Surplys neleido to padaryti.

  "Tikrai turiu jus pertraukti, kaip prašiau — pasitarimas vyko tik apie rinkimų saugumą, tai apie tai ir kalbėkime. Ar turite klausimų, susijusių su ką tik pristatyta tema? Bet tai nesusiję su rinkimų saugumu, gal apie tai nediskutuokime", — atsakė premjero patarėjas.

  Tada Surplys pridūrė, kad "klausimus tikrai galima užduoti visais įmanomais būdais", tačiau ši spaudos konferencija "tikrai ne tam skirta".

  Ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu gautų lėšų legalizavimo bei galimo piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje buvo pradėtas birželio mėnesį, gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas.

  Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį, kurios vertė siekė 6 mln. eurų, su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

  Dar šia tema

  Kasčiūnas įtaria Seimo NSGK pirmininką su korupcija susijusių klausimų blokavimu
  Nuspręsta, kaip balsuos koronavirusu sergantys rinkėjai
  Tegai:
  Giedrius Surplys, koronavirusas

  Svarbiausios temos