08:25 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Interviu Rusijos televizijos kanalams metu Baltarusijos prezidentas nurodė, kas kontroliuoja protestų akcijas šalyje

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad protestus respublikoje kontroliuoja Lenkija, Čekija, Ukraina ir Lietuva, rašo RIA Novosti.

  "Pirmiausia tai, ką turiu omenyje kaip išorinį veiksnį — kontrolę iš išorės, šiuo atveju tiek mes, tiek rusai žinome, kas kontroliuoja ir iš kur kontroliuoja — žinomi amerikiečiai iš centro netoli Varšuvos per "Telegram" kanalus. Antrasis centras yra Čekija. Na, o paskui jau Lietuva ir, siekiant paveikti Baltarusiją, deja, paramos punktai steigiami Ukrainoje", — interviu Rusijos televizijos kanalams sakė Lukašenka.

  Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų.

  Pirmosiomis dienomis veiksmus numalšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Tada teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, kad išsklaidytų mitingus. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltarusijos tranzito gavimas Rusijai bus sėkmė
  Minskas keičia maršrutus: Baltarusija iš Baltijos šalių nukreips naftą į Rusijos uostus
  Skvernelis su Norvegijos premjere aptarė situaciją Baltarusijoje
  Lietuva įniršio apimta: Baltarusija nenori mokėti ir atgailauti
  Tegai:
  Lietuva, protestai, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos