22:35 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis raštu paprašė Seimo kontrolierių įstaigos ištirti, ar tokiuose minimuose NŽT darbuotojų veiksmuose nėra piktnaudžiavimo, biurokratizmo ir korupcijos apraiškų

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Lietuvos gyventojai masiškai apgaudinėjami dėl žemės grąžinimo klausimų. Apie tai rašo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos deputatas Laurynas Kasčiūnas Facebook paskyroje.

  Jo teigimu, galima teigti, kad iš žmonių sistemiškai tyčiojamasi.

  "Tų, kurie negali sau leisti pasamdyti brangių advokatų ar neturi užkulisinių ryšių žemės klausimus sprendžiančiose institucijose, visų pirma Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos", — rašo jis.

  Kasčiūnas pateikė kelis pavyzdžius iš raštiškų prašymų padėti, kuriuos kaip Seimo narys gauna iš piliečių.

  Pabrėžiama, kad daugybė atvejų, kai žemės grąžinimo reikalus tvarkantiems asmenims nesuteikiama visa reikiama informacija, pareiškėjų nepasiekia kvietimai, siūlomi pasirinkti žemės sklypai, kurie, pasirodo, suprojektuoti kitiems asmenims.

  "Kreipiausi į žemės ūkio ministrą Andrių Palionį ir jam pavaldžios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovus ne tik prašydamas išnagrinėti keletos piliečių gautus skundus su skandalingais faktais bei įvertinti NŽT Kauno miesto ir Vilniaus rajono skyrių veiksmus, susijusius su žemės grąžinimo procedūromis minėtais konkrečiais atvejais, bet ir atlikti Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo ir kitų žemės sklypų projektavimą reglamentuojančių teisės aktų analizę ir parengti jų pakeitimo projektus", — teigia jis.

  Taip pat Kasčiūnas raštu paprašė Seimo kontrolierių įstaigos ištirti, ar tokiuose minimuose NŽT darbuotojų veiksmuose nėra piktnaudžiavimo, biurokratizmo ir korupcijos apraiškų.

  Pabrėžiama, kad šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose nustatyta, jog apie rengiamus žemės reformos žemėtvarkos projektus informacija skelbiama viešai Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje ir vietiniame laikraštyje, o asmenys, kuriems rengiamuose žemės reformos žemėtvarkos projektuose projektuojami žemės sklypai, taip pat kviečiami raštu ne vėliau kaip prieš 15 dienų iki nustatytos susirinkimo dienos.

  "Turint omeny, kad ne visi žmonės, ypač vyresnio amžiaus, moka naršyti tose svetainėse, ne visi skaito vietinius laikraščius, ir siekiant užtikrinti, kad kvietimai geriau pasiektų adresatus, tikslinga nustatyti, kad kvietimai arba informacija apie jų išsiuntimą būtų siunčiami ir elektroniniu paštu", — teigė Kasčiūnas.

  Kasčiūno manymu, turėtų būti pasiūlytas pakankamas kiekis mažų sklypų, kad visi paveldėtojai turėtų lygias teises gauti kaip kompensaciją atskirus naujus sklypus, taip pat, NŽT, atsižvelgdama į savo teritorinių skyrių padarytas klaidas ar kitas svarbias aplinkybes, turi turėti teisę panaikinti NŽT teritorinių skyrių sprendimus dėl nuosavybės teisų atkūrimo.

  Dar šia tema

  Lenkija nurodė Vokietijai, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" akivaizdus
  Parama "žaliajai" energijai skirta 38 švietimo, globos, gydymo įstaigoms
  Tegai:
  privatūs sklypai, žemės sklypas, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos