23:30 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Pasak diplomato, rašytoja laikosi tvirtos pozicijos nepalikti Baltarusijos. Šiuo metu iš Koordinacinės tarybos prezidiumo narių Minske laisvėje liko tik Aleksijevič

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas atvyko pas Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narę ir Nobelio literatūros premijos laureatę Svetlaną Aleksijevič. Apie tai praneša TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Pasak jo, į butą jis atėjo su dar keliais diplomatais.

  Kaip pasakoja ambasadorius, Aleksijevič kreipėsi pagalbos į užsienio diplomatus, nes nežinomi asmenys tariamai bandė patekti į jos butą.

  "Sureagavome labai greitai ir atvykome aptarti tolesnius veiksmus. Aleksijevič linkusi likti Baltarusijoje", — sakė Pulokas.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad į moters butą bandė įsilaužti civiliais drabužiais vilkintys žmones.

  Į įvykius Baltarusijoje sureagavo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paskyroje Twitter.

  "Brutalūs žmogaus teisių pažeidimai, deja, tęsiasi Baltarusijoje. Sviatlanai Aleksijevič, Nobelio premijos laureatei, gresia sulaikymas. Kiti Koordinacinės tarybos prezidiumo nariai yra sulaikomi arba deportuojami. Tarptautinė bendruomenė negali tylėti!" — rašo prezidentas.

  Senoji Baltarusijos vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pagrindinėje KT sudėtyje yra 75 žmonės. Jie išrinko septynių žmonių prezidiumą, iš kurio Minske dabar laisva tik Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič.

  Anksčiau Baltarusijos opozicija, nepripažinusi rinkimų rezultatų, paskelbė apie Koordinacinės tarybos sukūrimą. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl neva tarybos skelbiamų raginimų užgrobti valdžią. Opozicijos taryba tvirtina, kad visi jos nustatyti tikslai ir metodai yra teisėti ir pagrįsti respublikos Konstitucija.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka laimėjo šeštąjį kartą. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir teigia, kad juos laimėjo Tichanovskaja. Pati buvusi kandidatė po oficialaus pralaimėjimo rinkimuose išvyko į Lietuvą.

  Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugininkai nustojo vaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo Baltarusijos opozicionierės Kolesnikovos buvimo vieta
  Europos ekspertai atvyks į Baltarusiją BelAE streso testų veiksmų plano apžvalgos parengti
  Tarp protestų Baltarusijoje organizatorių Lukašenka įvardijo ir Lietuvą
  Tegai:
  Svetlana Aleksijevič, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos