08:29 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministras pirmininkas pasitiki ir specialiojo liudytojo statusą turinčiu patarėju sveikatos klausimasis Jonu Kairiu

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nemato pagrindo, dėl kurio specialiojo liudytojo statusą tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo gavęs Vyriausybės pirmasis vicekancleris Lukas Savickas turėtų trauktis iš užimamų pareigų. Apie tai premjeras kalbėjo trečiadienį, spaudos konferencijos metu.

  Pasak Skvernelio, Savickas raštu pažadėjo teisėsaugai neatskleisti duomenų apie ikiteisminį tyrimą.

  "Buvo vykdomos tiesioginės pareigos, vadovaujantis Vyriausybės įstatymu ir šiandien nematau kokio pagrindo L. Savickui trauktis. Nėra susvyravęs pasitikėjimas ir neturiu jokių faktinių duomenų, kad galėčiau tą nuomonę kažkaip kitaip pagrįsti", — sakė Skvernelis.

  Panašios pozicijos premjeras laikėsi savo patarėjo sveikatos apsaugos klausimais Jono Kairio atžvilgiu, kuriam tame pačiame ikiteisminiame tyrime suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas. Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

  Dar šia tema

  Skvernelis su Norvegijos premjere aptarė situaciją Baltarusijoje
  Skvernelis pareiškė, kad pokyčiai dėl saviizoliacijos galėtų įsigalioti jau kitą savaitę
  Skvernelis pranešė apie ketinimą sutrumpinti COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Tegai:
  vyriausybė, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos