11:57 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Kipras atsisakė priimti sankcijas dėl konflikto su Turkija, o sankcijoms Baltarusijai priimti reikalingas visų 27 ES šalių sutikimas

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Kipras blokavo Europos Sąjungos sankcijas Baltarusijai dėl konflikto su Turkija. Apie tai praneša "Bloomberg" su nuoroda į informuotus šaltinius.

  Anot leidinio, Viduržemio jūros regiono valstybė atsisakė sutikti su siūlomomis priemonėmis prieš Minską, siekdama įtraukti į ES sankcijų sąrašus septynias Turkijos kompanijas, dalyvaujančias gręžimo darbuose dėl gamtinių dujų gavybos Kipro ekonominėje zonoje.

  Kad sankcijos Baltarusijai būtų priimtos, reikalingas visų 27 ES šalių sutikimas.

  Anksčiau ES paskelbė, kad nelaiko Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų sąžiningais ir teisingais, taip pat atsisakė pripažinti jų rezultatus. Be to, Europos Sąjungos vadovai susitarė dėl individualių sankcijų Minskui įvedimo už smurto naudojimą prieš demonstrantus ir, kaip mano ES, rinkimų klastojimą. Draudimą atvykti į savo šalių teritoriją 30 Baltarusijos pareigūnų jau įvedė Lietuva, Latvija ir Estija.

  Pasak Europos Komisijos ir ES užsienio politikos tarnybos atstovo Peterio Stano, Europos Sąjunga toliau dirba su asmenų, kuriems planuojamos ribojamosios priemonės dėl padėties Baltarusijoje, sąrašu.

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuose laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka — VRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. Opozicija tvirtina, kad rinkimus laimėjo Tichanovskaja, kuri saugumo sumetimais rugpjūtį išvyko į Lietuvą. Pirmosiomis dienomis akcijas malšino saugumo pajėgos. Po to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus jėga.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Dar šia tema

  Tarp protestų Baltarusijoje organizatorių Lukašenka įvardijo ir Lietuvą
  Kolesnikova laikoma įtariamąja byloje dėl raginimų užgrobti valdžią
  Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje atėjo į Aleksijevič namus
  Baltarusija pasirengusi kovoti RF pusėje prieš Vakarus, pareiškė Lukašenka
  Tegai:
  ES, Baltarusija, sankcijos, Bloomberg

  Svarbiausios temos