08:55 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad šie pistoletai buvo pasirinkti kaip labiausiai atitinkantys Lietuvos kariuomenės poreikius

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija sudarė sutartį su vokiečių kompanija "Heckler&Koch" ir karius aprūpins pistoletais SFP9 SF "Paddle", praneša KAM spaudos tarnyba. 

  Anot KAM, sprendimas pirkti naujus pistoletus Lietuvos kariams priimtas siekiant atsisakyti Lietuvos kariuomenėje skirtingo kalibro pistoletų ir pereiti prie vieningo kalibro 9x19 mm pistoletinio šovinio naudojimo, paliekant dar tinkamus naudoti rezerve bei pakeisti ginklus, kurių naudojimo resursas jau baigiasi.

  Sudarytos sutarties vertė siekia apie 1,57 mln. eurų. Be to, sutartyje numatyta galimybė, esant poreikiui, įsigyti pistoletų papildomai. Sutartis taip pat apima ir personalo mokymo eksploatuoti naujai gautą ginkluotę paslaugas.

  Pagal sutartį Lietuvos kariuomenei naujieji pistoletai bus pristatyti iki 2021 metų pabaigos.

  Vokiečių gamintojo "Heckler&Koch" pistoletai SF P9 SF "Paddle", kaip labiausiai atitinkantys Lietuvos kariuomenės poreikius, buvo atrinkti iš trylikos gamintojų modelių. Atsirenkant pistoleto modelį atranka apėmė ir bandomuosius šaudymus įvairiomis sąlygomis — šaudymai buvo atliekami skirtingo tipo šaudyklose, taktikos lauke bei intervenciniame pastate.   

  Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje  yra naudojami austriški GLOCK 17, amerikietiški COLT 1911, čekiški ČZ75 pistoletai, kurių didžiosios dalies naudojimo resursai jau baigiasi.  

  Dar šia tema

  Pinigai ir ginklai Maidanui — Lietuvos užsienio politikos kvintesencija
  "Kalašnikov" sukūrė naują automatą AK-19 — video
  Rusijoje kuriamas naujausias didelio tikslumo minosvaidis "Gran"
  Tegai:
  Vokietija, ginklai, kariai, pistoletas, Krašto apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos