00:58 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Norint patvirtinti sankcijas Baltarusijai, reikalingas visų 27 ES šalių sutikimas, tačiau Europos Sąjungoje nėra vieningos pozicijos dėl sankcijų

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. "Bloomberg" paskelbė, kad ES sankcijos Baltarusijai blokuojamos. Sputnik radijo eteryje savo nuomonę apie padėtį pareiškė EAEU instituto generalinis direktorius Vladimiras Lepiochinas.

  Kipras blokavo Europos Sąjungos sankcijas Baltarusijai, praneša "Bloomberg", remdamasi informuotais šaltiniais.
  Pasak laikraščio, Viduržemio jūros regiono valstybė nesutiko su siūlomomis priemonėmis, susijusiomis su Minsku, siekdama įtraukti į ES sankcijų sąrašus septynias Turkijos kompanijas, dalyvavusias gręžimo operacijose gamtinėms dujoms išgauti Kipro ekonominėje zonoje.

  Norint patvirtinti sankcijas Baltarusijai, reikalingas visų 27 ES šalių sutikimas.

  Sputnik radijo eteryje EAEU instituto generalinis direktorius Vladimiras Lepiochinas išreiškė nuomonę, kad Europos Sąjungoje nėra vieningos pozicijos dėl sankcijų.

  "Mes matome, kad dvi didžiosios Europos šalys — Prancūzija ir Vokietija — jau seniai pakeitė savo poziciją, jos visiškai nesuinteresuotos skelbti ekonomines sankcijas. Tai reiškia, kad Europoje yra susiskaldymas. Visus įvykius Baltarusijoje organizuoja tokios šalys kaip Lenkija, Lietuva, remiamos Didžiosios Britanijos ir įvairių Amerikos fondų — ne Vašingtono, ne Baltųjų rūmų, bet Amerikos demokratų, Sorošo šalininkų ir kt. Tie, kas puola Baltarusiją, lobizuoja sankcijas tiek Rusijai, tiek Baltarusijai, tačiau jie nebegauna visos paramos. Vyksta žaidimas. Ir nėra ankstesnės vienybės ir noro paskelbti papildomas sankcijas. Kodėl Baltarusijos "revoliucija" neturi jokių galimybių tęstis? Būtent todėl, kad pasiutusių (Baltarusijos prezidento Aleksandro) Lukašenkos nuvertimo šalininkų — Lenkijos, Lietuvos politikų — nebepalaiko daugelis kitų Europos šalių. Revoliucija dūsta, bandymas perimti jėgos pozicijas nepavyksta, Rusija pažadėjo Baltarusijai palaikymą. Visi Vakaruose tai supranta", — sakė Vladimiras Lepiochinas.

  Anksčiau ES paskelbė, kad nepripažįsta Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų sąžiningais ir teisėtais, taip pat atsisakė pripažinti jų rezultatus. Be to, Europos Sąjungos vadovai sutiko įvesti individualias sankcijas už smurto naudojimą prieš demonstrantus ir, kaip mano ES, rinkimų klastojimą. Estija, Latvija ir Lietuva jau įvedė draudimą atvykti į savo šalis 30 Baltarusijos pareigūnų.

  Pasak Europos Komisijos spaudos tarnybos ir ES užsienio politikos atstovo Peterio Stano, Europos Sąjunga toliau dirba su asmenų, kuriems planuojamos ribojamosios priemonės, susijusios su situacija Baltarusijoje, sąrašo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  ES pavadino Rusiją "pagrindine figūra" sprendžiant konfliktą Baltarusijoje
  ES užsienio reikalų ministrai nesusitarė dėl sankcijų Baltarusijai
  Linkevičius: ES yra pasirengusi dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, ES

  Svarbiausios temos