04:50 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tai jau antroji Lietuvos parlamento rezoliucija, priimta paskelbus Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Seimas priėmė rezoliuciją ir ragina tarptautinę bendruomenę remti Svetlanos Tichanovskajos ir Koordinacinės tarybos reikalavimą, kad šalyje būtų surengti nauji parlamento ir prezidento rinkimai, rašoma Seimo pranešime.

  "Bet kokius neteisėto Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos veiksmus vidaus ir užsienio politikoje, kuriais siekiama įteisinti savo valdžią bei sudaryti naujus tarptautinius susitarimus su Rusija, apribojančius baltarusių tautos suverenitetą, raginame vertinti kaip nusikaltimą prieš savo tautą, atitinkamai niekinius ir tarptautinės bendruomenės nepripažįstamus — de facto šalies aneksiją", — sakoma dokumente.

  Rezoliucija tarptautinė bendruomenė raginama reikalauti Rusijos Federacijos "nesikišti į Baltarusijos vidaus ir užsienio politiką, nepalaikyti neteisėto Baltarusijos vadovo veiksmų bandant sudaryti naujas tarpvalstybines sutartis, kuriomis būtų apribotas baltarusių tautos suverenitetas".

  Tai jau antroji Lietuvos parlamento rezoliucija, priimta paskelbus Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus. Rugpjūčio 18 dieną neeilinėje sesijoje Lietuvos Seimo nariai paragino nepripažinti rugpjūčio 9 dienos balsavimo rezultatų ir įvesti sankcijas šios šalies pareigūnams.

  Po rinkimų Baltarusijoje antroji vieta atiteko pagrindinei Aleksandro Lukašenkos varžovei Svetlanai Tichanovskajai (10,12 % balsų). Rugsėjo pradžioje respublikos prezidentas patarė Lietuvos valdžiai spręsti savo problemas ir nesikišti į kaimyninės valstybės vidaus reikalus.

  Dar šia tema

  Kas daugiau pažadės: Lietuva ir Latvija susirėmė Baltarusijos ringe
  Baltarusija paneigė informaciją apie draudimą įvažiuoti į šalį Lietuvos vežėjams
  Nausėda papasakojo, kas sieja Lietuvą ir Baltarusiją
  Tegai:
  Seimas, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos