07:39 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Rusijos senatorius teigė, kad Lietuva prisiėmė "ieties smaigalio" vaidmenį, nors savo rankose kotą laiko visiškai kitokios jėgos

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas sakė, kad Lietuva savo veiksmais pradėjo Baltarusijos "Gvaido operaciją", nors Venesueloje šis bandymas nebuvo vainikuotas sėkme.

  "Pripažinusi Tichanovskają išrinktąja Baltarusijos lydere, Lietuva pradėjo Baltarusijos "Gvaido operaciją", nors Venesueloje ši operacija nebuvo sėkminga. Atrodo, kad mūšyje dėl Baltarusijos Lietuva ėmėsi "ieties smaigalio" vaidmens, ors savo rankose kotą laiko visiškai kitokios jėgos", — rašė jis Twitter.

  Venesuelos opozicijos lyderis, Nacionalinės asamblėjos vadovas Chuanas Gvaidas po prezidento rinkimų pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu laikinosios vyriausybės veikimo laikotarpiu. JAV ir kelios kitos šalys pripažino jį šalies vadovu. Tuo tarpu pačioje Venesueloje vyko didžiuliai protestai prieš dabartinį prezidentą Nikolą Madurą.

  Rusijos senatorius taip pat pridūrė, kad jei Vilnius Tichanovskają laiko "Baltarusijos žmonių išrinkta lydere" ir įvedė asmenines sankcijas Aleksandrui Lukašenkai, tai Lietuva neturėtų turėti diplomatinių santykių su kaimynine šalimi.

  "Reikia atšaukti ambasadorių. Keisti dvigubi standartai tvirtinant aukštus principus", — rašė Puškovas.

  Lietuvos Seimas priėmė nutarimą, kuriame Tichanovskaja pripažinta "Baltarusijos žmonių išrinkta lydere". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos pasirašytų susitarimų. Pasak Lietuvos politikų, naujų sutarčių pasirašymas su Rusijos Federacija "riboja Baltarusijos tautos suverenitetą".

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti padėties kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su buvusia Baltarusijos kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Nausėda: Baltijos šalys "parodė pavyzdį" ES situacijoje su Baltarusija
  Paskelbtas vaizdo įrašas iš "Baltarusijos namų" atidarymo Lenkijoje
  Konservatoriai reikalauja sustabdyti energetikos ministro įgaliojimus
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Rusija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos