12:09 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Kreipimesi prašoma atsižvelgti į tai, kad dauguma Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narių "buvo priversti emigruoti iš savo šalies dėl ten gresiančio pavojaus gyvybei ar būti suimti"

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Konservatorius Audronius Ažubalis kreipiasi į premjerą Saulių Skvernelį, ragindamas nedelsiant suteikti saugias, reprezentatyvias ir techniškai gerai įrengtas patalpas Baltarusijos opozicijos nariams drauge su Svetlana Tichanovskaja, skelbiama Seimo pranešime.

  Kreipimesi prašoma atsižvelgti į tai, kad dauguma Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narių "buvo priversti emigruoti iš savo šalies dėl ten gresiančio pavojaus gyvybei ar būti suimti".

  "Mūsų palaikymas neturi apsiriboti žodiniais pasipiktinimais ar ribotų sankcijų įvedimu, Baltarusijai šiuo metu nemažiau reikia praktinio mūsų palaikymo. Toks veikimas atitiktų Lietuvos kaip nuoseklios Baltarusijos laisvės gynėjos poziciją — turime pareigą pilietinei visuomenei užtikrinti bent minimalias sąlygas saugiai tęsti kovą už laisvę", — teigia Ažubalis.

  Seimo narys atkreipia dėmesį, kad Lietuva šioje srityje turi patirties: kai Baltarusijoje 2004 metais buvo uždarytas Europos humanitarinis universitetas, dėl politinio, organizacinio ir finansinio Lietuvos Vyriausybės, Europos Komisijos, kitų Europos šalių, visuomeninių JAV fondų ir organizacijų palaikymo 2005 metais jis atnaujino savo veiklą Vilniuje.

  Egzilyje Vilniuje veikia ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos "Žmogaus teisių namai" Baltarusijos padalinys.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad protestus respublikoje kontroliuoja Lenkija, Čekija, Ukraina ir Lietuva.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, kad išsklaidytų mitingus. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Dar šia tema

  Kas daugiau pažadės: Lietuva ir Latvija susirėmė Baltarusijos ringe
  Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje atėjo į Aleksijevič namus
  "Bloomberg" pranešė apie Europos sankcijų Baltarusijai blokavimą
  Nausėda papasakojo, kas sieja Lietuvą ir Baltarusiją
  Puškovas įvertino Tichanovskajos "Baltarusijos žmonių išrinktos lyderės" statusą Lietuvoje
  Tegai:
  Baltarusija

  Svarbiausios temos