15:20 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Aiškinama, kad pageidaujantys specialistai ir įmonės galės "greitai ir efektyviai pradėti veiklą Lenkijoje, gauti paramą perkeliant darbuotojus ir jų šeimos narius bei gauti teisinę ir vizų pagalbą"

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Lenkijos vyriausybė pradėjo programą, skirtą palengvinti specialistų ir firmų perkėlimą iš Baltarusijos, rašo RIA Novosti.

  Lenkijos ministrų kabineto tinklalapyje sakoma, kad "buvo pradėtas išsamus paketas, kad IT specialistams, pradedančioms įmonėms ir kitoms įmonėms būtų lengviau laisvai persikelti į Lenkijos Respublikos teritoriją".

  Aiškinama, kad pageidaujantys specialistai ir įmonės galės "greitai ir efektyviai pradėti veiklą Lenkijoje, gauti paramą perkeliant darbuotojus ir jų šeimos narius bei gauti teisinę ir vizų pagalbą".

  Be to, asmenys ir įmonės iš Baltarusijos gali tikėtis pagalbos "palaikydami ryšius su vietos valdžia ar specialiosiomis ekonominėmis zonomis, kurios aktyviai dalyvavo rengiant pasiūlymus dėl perkeltų darbuotojų ir jų šeimų, kuriant laikinas biuro ir gyvenamąsias patalpas".

  Perskėlusių specialistų vaikai, tęsiantys studijas lenkų mokyklose, turės teisę į papildomas lenkų kalbos pamokas.

  Rugpjūčio viduryje Baltarusijos IT įmonių atstovai kreipėsi į šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką su prašymu surengti naujus prezidento rinkimus bei sustabdyti žiaurumus šalies gatvėse. Jei tai nebus padaryta, įmonės pagrasino išsikelti kitur.

  Senoji Baltarusijos vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus griežtai slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, tačiau šalyje tebevyksta suėmimai. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva nori "pažvejoti" Baltarusijoje vykstant krizei
  Tegai:
  Baltarusija, Lenkija

  Svarbiausios temos