21:43 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Į Lietuvą moteris atvyko rugpjūčio pradžioje. Nuo to laiko ji iš Lietuvos skelbia pranešimus, ragindama baltarusius protestuoti ir streikuoti

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja kol kas nemato pagrindo išvykti iš Lietuvos, kur ji atvyko beveik iškart po rinkimų.

  "Kol kas nematau pagrindo išvykti iš Lietuvos. Ten organizavome komandą, prie mūsų prisijungė stipri komanda. Dirbame ten, Lenkijoje turime savo atstovus: kol kas Pavelą Latušką. Lenkijoje turime didžiulę baltarusių išeiviją", — Tichanovskajos žodžius Lenkijos televizijos kanalui "Belsat" cituoja RIA Novosti.

  Pasak Tichanovskajos, ji ir kiti opozicijos veikėjai planuoja "daugiau tokio pobūdžio kelionių po visą Europą".

  Anksčiau Čekijos Respublikos ministras pirmininkas Andrejus Babišas pasipriešino oficialiam Višegrado ketverto (Čekijos, Lenkijos, Slovakijos ir Vengrijos (V4) ministrų pirmininkų susitikimui su Baltarusijos opozicijos atstovais Lenkijos mieste Liubline, kur numatytas V4 šalių ministrų pirmininkų susitikimas.

  Kaip vėliau sakė pati Tichanovskaja, "planai pasikeitė" ir ji nevyks į Liubliną, o iš Lenkijos grįš atgal į Vilnių.

  Tichanovskaja į Lietuvą atvyko praėjus dienai po balsavimo ir preliminarių rinkimų rezultatų paskelbimo. Rinkimus laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka. Nuo tada moteris reguliariai susitinka su Lietuvos politikais ir kitų Vakarų šalių atstovais. Be to, praėjusią savaitę į Vilnių atvyko kitas Baltarusijos opozicijos atstovas Pavelas Latuška. Išvykusi Tichanovskaja nuolat ragina Baltarusijos piliečius tęsti protestus ir streikus.

  Kaip teigė Lukašenka, jis asmeniškai padėjo Tichanovskajai išvykti į Lietuvą, kur yra jos vaikai, tačiau Vilniuje ją "apraizgė" Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir vietos specialiosios tarnybos.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Landsbergis pasiūlė Tichanovskajai įsteigti "Baltarusijos atstovybę" Vilniuje
  Tichanovskaja: opozicija pasirengusi aptarti tarpininkų dalyvavimą Baltarusijos klausimu
  Tichanovskaja ETPA pasiūlė įvesti asmenines sankcijas Baltarusijos valdžios institucijoms
  Tuskas pasiūlė nominuoti Tichanovskają ir jos vyrą Nobelio taikos premijai
  Tegai:
  Lietuva, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos