01:45 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (94)

  Daugiausiai turinčių aukštąjį išsilavinimą kandidatų yra konservatorių ir "valstiečių" partijų sąrašuose, mažiausiai — Centro partijoje-Tautininkai

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Dauguma kandidatų į Seimo narius turi aukštąjį išsilavinimą, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  Lietuvos Seimo pastatas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Likus 30 dienų iki rinkimų, VRK visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose — duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus.

  Informacija apie šiuos duomenis yra prieinama viešai. Ją galite rasti čia.   

  Lyginant su 2016 metais Seimo rinkimų kandidatų duomenimis, šiemet į Seimą kandidatuojančių asmenų, kurie nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą, yra 11 procentų daugiau.

  Šiemet teikdami pareiškinius dokumentus VRK, 83 procentai savo anketose nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą. 2016 metais tokių kandidatų buvo 72 proc.

  VRK duomenimis, 4,3 proc. kandidatų nurodė turintys aukštesnįjį, 4,1 proc. — vidurinį su profesine kvalifikacija išsilavinimą. Septyni procentai kandidatų pasirinko nenurodyti, kokius mokslus yra baigę.

  Daugiausiai turinčių aukštąjį išsilavinimą kandidatų yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše. Iš 141 kandidato net 134 (arba 95 proc.) kandidatų nurodė įgiję aukštąjį išsilavinimą.

  Lietuvos Seimas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Nepilnu procentu nuo jų atsilieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga — iš 141 universitetus yra baigę 133 kandidatai (94,3 proc.).

  Trečia šiame sąraše yra Lietuvos socialdemokratų partija — 128 iš 139 (arba 92,1 proc.) šios partijos kandidatų yra baigę aukštuosius mokslus.

  Mažiausias skaičius aukštąjį išsilavinimą turinčių kandidatų yra Centro partijoje-Tautininkai. Iš 94 kandidatų partijos sąraše, aukštąjį išsilavinimą yra įgiję 56 kandidatai (tai sudaro 59,5 proc.).

  Antroje vietoje pagal mažiausią aukštąjį mokslą baigusių kandidatų skaičių — "Drąsos kelio" politinė partija. Iš 47 šios partijos kandidatų aukštuosius mokslus yra baigę 33 (70 proc.)

  Treti nuo galo išsilavinimo kreivėje — Lietuvos žaliųjų partija. Iš 125 partijos sąraše esančių kandidatų universitetus yra baigę 93 (arba 74,4 proc.)    

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (94)
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai, Seimas

  Svarbiausios temos