00:46 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas mano, kad moteris išgyvena metamorfozę, kuriai įtakos gali turėti Vilniaus pozicija Minsko atžvilgiu

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kandidatės į Baltarusijos prezidentus Svetlanos Tichanovskajos pasisakymams turi įtakos tai, kad ji yra Lietuvoje.

  Jo manymu, ji viešai kalba apie savo planus ir mintis.

  "Ji, mano manymu, apie save kalba atvirai. Ji ragina priešintis, ragina tarptautines organizacijas įvesti sankcijas prieš savo šalį. Apskritai viskas, ką ji sako viešai, kalba apie ją, jos planus, mintis", — cituoja RIA Novosti Lavrovą.

  Ministras mano, kad Tichanovskaja išgyvena "metamorfozę", kuri vyksta dėl to, kad "ji yra Vilniuje, Lietuvos sostinėje, kuri taip pat neslepia ambicijų Baltarusijos ir jos ateities atžvilgiu".

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Tichanovskaja į šalį atvyko praėjus dienai po balsavimo ir preliminarių rinkimų rezultatų paskelbimo. Nuo tada moteris reguliariai susitinka su Lietuvos politikais ir kitų Vakarų šalių atstovais. Be to, praėjusią savaitę į Vilnių atvyko kitas Baltarusijos opozicijos atstovas Pavelas Latuška. Išvykusi Tichanovskaja nuolat ragina Baltarusijos piliečius tęsti protestus ir streikus.

  Kaip teigė Lukašenka, jis asmeniškai padėjo Tichanovskajai išvykti į Lietuvą, kur yra jos vaikai, tačiau Vilniuje ją "apraizgė" Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir vietos specialiosios tarnybos.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Ažubalis kreipiasi dėl būstinės Baltarusijos opozicinei Koordinacinei tarybai suteikimo
  Lietuvos lenkai nepritarė rezoliucijai "prieš Lukašenką"
  Lietuva praranda Tichanovskają. Baltarusijos revoliuciją perima Lenkija
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Lietuva, Sergejus Lavrovas, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos