21:13 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusija yra strateginė Rusijos sąjungininkė. Tai įtvirtinta Rusijos Federacijos užsienio politikos koncepcijoje, kur strateginio bendradarbiavimo su Minsku plėtimo kursas patvirtinamas kaip vienas iš regioninių prioritetų

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka rugsėjo 14 dieną Sočyje vyksiančiame susitikime aptars pagrindinius dvišalių santykių ir strateginės partnerystės vystymo klausimus, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Planuojama ypatingą dėmesį skirti didelių bendrų projektų įgyvendinimui prekybos, ekonomikos, energetikos, kultūros ir humanitarinėse srityse, taip pat integracijos procesų skatinimo perspektyvoms Sąjunginėje valstybėje", — sakoma pranešime.

  Rusijos ir Baltarusijos santykiai yra sąjunginio bendradarbiavimo pobūdžio: 1999 metų gruodžio 8 dieną šalys pasirašė Sutartį dėl Sąjunginės valstybės sukūrimo — viršvalstybinio vieneto, kuriame palaipsniui organizuojamos vieningos politinės, ekonominės, karinės, muitinės ir kitos erdvės.

  Baltarusija yra strateginė Rusijos sąjungininkė. Tai įtvirtinta Rusijos Federacijos užsienio politikos koncepcijoje, kur strateginio bendradarbiavimo su Minsku plėtimo kursas patvirtinamas kaip vienas iš regioninių prioritetų.

  Didelis dvišalių kontaktų aukščiausiu ir aukštu lygiu dinamiškumas rodo prioritetinį Rusijos ir Baltarusijos santykių pobūdį. 2019 metais įvyko 11 susitikimų ir kontaktų tarp Vladimiro Putino ir Aleksandro Lukašenkos, vyriausybių vadovai kalbėjosi 12 kartų.

  Dar šia tema

  Putinas pripažino Baltarusijos prezidento rinkimus teisėtais
  Putinas ir Lukašenka susitarė susitikti Maskvoje artimiausiomis savaitėmis
  Tegai:
  Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos