09:45 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (324)

  Vilnius ir Varšuva yra suinteresuoti režimo pokyčiais Baltarusijoje, tačiau kitos Europos valstybės ir toliau bandys užmegzti dialogą su šia šalimi, mano ekspertas Dmitrijus Solonikovas

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Lietuva ir Lenkija yra tiesiogiai suinteresuotos režimo pokyčiais Minske, interviu Sputnik Lietuva sakė Šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas.

  "Jų užduotis — paversti Baltarusiją viena iš savo sąjungininkių, kuri šiame politiniame bloke atliktų tą patį vaidmenį kaip Lenkija, Lietuva, galbūt, kiek mažiau — Ukraina. Jų ideologija — "nuo jūros iki jūros", Tarpjūris, bendras buvusių Abiejų Tautų Respublikų blokas, to artimiausiais metais bandys siekti ir Lietuva, ir Lenkija. Tam joms reikia kitos valdžios Baltarusijoje", — sakė jis.

  Anot Solonikovo, išskyrus Lenkiją, kuri gali pasekti Baltijos šalių pavyzdžiu, kitos ES šalys vargu ar nustatys rimtus apribojimus Minskui.

  Ekspertas mano, kad Europos valstybės gali įvesti demonstratyvias sankcijas, kurios mažai kam turės įtakos. Pavyzdžiui, keliems Baltarusijos politikams įvesti draudimą atvykti į kai kurias šalis.

  "Vargu ar bus pradėti kokie rimtesni veiksmai prieš Baltarusijos ekonomiką, prieš Baltarusijos valstybę, visgi bandymas užmegzti dialogą su Baltarusija bus tęsiamas", — apibendrino Solonikovas.

  Interviu "BBC World News" Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino Europos Sąjungos, JAV, Kanados ir Jungtinės Karalystės vadovus atkreipti dėmesį į situaciją Baltarusijoje ir apsvarstyti galimybę įvesti sankcijas Minskui.

  Valstybės vadovas priminė, kad 30 Baltarusijos pareigūnų, įskaitant prezidentą Aleksandrą Lukašenką, buvo įtraukti į sankcijų sąrašą. Nausėda atkreipė dėmesį į ypatingą ES, JAV, Kanados ir Didžiosios Britanijos paskelbtų sankcijų Minskui svarbą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (324)

  Dar šia tema

  Lavrovas susiejo Tichanovskajos pasisakymus su buvimu Lietuvoje
  Maskva ir Minskas aptarė krovinių apyvartos padidinimą per Rusijos uostus
  Sočyje įvyks Putino ir Lukašenkos susitikimas
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, sankcijos, ES, Baltarusija

  Svarbiausios temos