11:39 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (102)

  Anksčiau Vyriausioji rinkimų komisija neregistravo "Drąsos kelio" iškeltos kandidatės į Seimą Neringos Venckienės

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė pareiškė, kad artėjantys Seimo rinkimai panašėja į cirką.

  "VRK bando uždrausti man dalyvauti Seimo rinkimų debatuose atstovaujant "Drąsos kelias" politinę partiją. VRK nesilaiko 2020-09-03 sprendimo Nr. Sp-155. 2020 m. spalio 11 d. rinkimai panašėja į cirką", rašė ji savo "Facebook" paskyroje.

  Anksčiau Vyriausioji rinkimų komisija neregistravo "Drąsos kelio" iškeltos kandidatės į Seimą Neringos Venckienės. Komisija teigė, kad Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kuris pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją.

  Pati Venckienė tvirtino, kad Lietuvos įstatymuose nėra jokio draudimo kandidatuoti po apkaltos, todėl įstatymuose nieko keisti nereikia, nes Konstitucinis Teismas neturėtų aiškinti sprendimų priešingai, nei anksčiau nusprendė Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT).

  Venckienė teigė, kad jai taikytinas EŽTT išaiškinimas prezidento Rolando Pakso byloje, kai buvo nurodyta, jog asmeniui turi būti leidžiama dar kartą kandidatuoti į Seimą.

  Komisija paprieštaravo ir pabrėžė, kad nėra atsakinga už Strasbūro teismo sprendimų vykdymą.

  Buvusi teisėja nesutiko su VRK sprendimu ir žadėjo jį apskųsti.

  Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11 dieną.

  Pati Venckienė Lietuvoje kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

  2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai, atsisakiusi perduoti dukterėčią motinai ir piktnaudžiavusi vaiko atstovo teisėmis.

  Venckienė pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių bandė nutildyti pedofilijos skandalą.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (102)

  Dar šia tema

  Venckienė: Lietuvos valdžia rodo atjautą Baltarusijos tautai, bet priespaudą savai
  Venckienė palygino Skvernelio poelgį ir Lukašenkos veiksmus
  VRK neregistravo Venckienės kandidate į Seimo narius
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos