17:19 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Kariai, žinoma, neperžengs sienos, tačiau stengsis pademonstruoti savo jėgą, mano karo ekspertas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. JAV karių perkėlimas į Lietuvą — tai spaudimas Baltarusijos valdžiai, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas.

  Į Lietuvos poligoną Pabradėje nuo praėjusios savaitės perkelta JAV sausumos pajėgų antrosios brigados 69-ojo pulko antrojo bataliono karinė technika. Kartu su Lietuvos ir sąjungininkų kariais amerikiečių kariai treniruosis generolo Silvestro Žukausko poligone.

  Baltarusijos gynybos ministerija sureagavo į karių perkėlimą ir išreiškė susirūpinimą dėl kariuomenės dislokavimo netoli sienų.

  Karo ekspertas Viktoras Litovkinas JAV karių perkėlimą pavadino provokacija ir spaudimu Baltarusijos valdžiai.

  "Priversti baltarusius perkelti savo kariuomenę, sustatyti ją priešpriešiais Amerikos batalionui kartu su Lietuvos kariuomene, tai yra, pašalinti armiją iš miestų, kuriuose vyksta mitingai ir demonstracijos, kurie gali virsti kažkokiomis neteisėtomis riaušėmis ir taip toliau su visomis iš to išeinančiomis pasekmėmis. Priversti Lukašenką nervintis. Provokaciją, aišku, gali surengti, bet nedidelę. <...> Jie neperžengs sienos, bet pasienyje šiek tiek patriukšmaus, pabandys pademonstruoti savo jėgą, galią, padaryti spaudimą Baltarusijai", — pasakė jis.

  Situacija Baltarusijoje

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Nuo pat Baltarusijos protestų pradžios Lietuva reguliariai kišosi į kaimyninės šalies reikalus, atvirai palaikydama Baltarusijos opoziciją ir ragindama surengti naujus rinkimus. Lietuvos politikai mano, kad prezidento rinkimų rezultatai neva "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nesikišti į padėtį kaimyninėje šalyje ir duoti Baltarusijos žmonėms galimybę situaciją išspręsti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas Baltarusijos atžvilgiu. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su buvusia Baltarusijos kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja "dirba anaiptol nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Dar šia tema

  Daugiau nei 200 baltarusių gavo leidimus atvykti į Lietuvą
  Prasideda tarptautiniai kovos prieš oro taikinius mokymai "Tobruko palikimas 2020"
  Lietuvos kariai gaus vokiškus pistoletus "Heckler&Koch" SF P9 SF "Paddle"
  Tegai:
  kariuomenė, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos