01:33 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Pranešime pažymima, kad Lietuvos politikai kišasi į kaimyninės valstybės reikalus ir rodo nepagarbą Baltarusijos žmonių suvereniai teisei savarankiškai išsirinkti šalies vadovybę

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Baltarusijos Respublikos Tarybos (aukštųjų parlamento rūmų) prezidiumas įvertino Lietuvos Seimo nutarimą, kuriame buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja buvo vadinama "tikrąja respublikos vadove".

  Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos pasirašytų susitarimų. Lietuvos politikų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "riboja Baltarusijos tautos suverenitetą".

  Baltarusijos aukštieji parlamento rūmai pareiškė, kad ši rezoliucija neatitinka geros šalių kaimynystės dvasios.

  "Priimdami šį dokumentą, Lietuvos Seimo nariai šiurkščiai kišasi į Baltarusijos Respublikos vidaus reikalus ir rodo atvirą nepagarbą Baltarusijos žmonių suvereniai teisei savarankiškai išsirinkti vadovybę ir nustatyti savo šalies vystymosi kelią. Lietuvos deputatų bandymas paskirti "Baltarusijos žmonių lyderį" visiškai peržengia sveiko proto ribas", — rašoma pranešime.

  Parlamentarai pažymėjo, kad tokie veiksmai yra provokuojami ir pažeidžia tarptautinės teisės normas.

  "Ypač atmestini raginimai daryti spaudimą sankcijomis Baltarusijos valdžios institucijoms siekiant pakeisti Baltarusijos Respublikos vidaus ir užsienio politiką", — pažymi Baltarusijos Respublikos Tarybos prezidiumas.

  Taip pat pabrėžiama, kad Baltarusijos ir Lietuvos santykiai gali vystytis tik remiantis abipuse pagarba, bendradarbiavimu ir nesikišimu į vidaus reikalus.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiai CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Dar šia tema

  "Neturės teisinės galios": prieš Lukašenkos vizitą Sočyje Tichanovskaja kreipėsi į Putiną
  Putinas ir Lukašenka susitiko Sočyje
  Karo ekspertas: JAV kariuomenė Lietuvoje tam, kad priverstų Lukašenką nervintis
  Tegai:
  rezolicija, Seimas, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos