09:51 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (383)

  Tichanovskajos straipsnis laikraščiui "The Washington Post" yra panašus į ataskaitą tiems, kas iš tikrųjų stovi už jos, mano ekspertas Semionas Uralovas

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Jei situacijoje, susiklosčiusioje Baltarusijoje, būtų improvizacija, tada būtų matoma asmenybė, kuri eina savo keliu, interviu Sputnik radijui pasakė portalo "Sonar-2050" vyriausiasis redaktorius, politologas Semionas Uralovas.

  Dabar Lietuvoje esanti buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja straipsnyje laikraščiui "The Washington Post" kreipėsi į savo šalies žmones. Moteris pareiškė, kad kuo atkakliau Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka bando išsaugoti valdžią, tuo labiau ji silpsta.

  Jos nuomone, jo pasitraukimas — tai "tik laiko klausimas", ir jis, kaip Baltarusijos vadovas, "neturi ateities". Be to, Tichanovskaja pažymėjo, kad Baltarusijos žmonės jungiasi į "beprecedentį masinį judėjimą už demokratiją".

  Politologas Semionas Uralovas pažymėjo, jog buvusios kandidatės į prezidentus straipsnis atrodo kaip ataskaita investuotojams apie atliktą darbą, o už pačios Tichanovskajos stovi konkretūs žmonės, kurie sužaidžia šią partiją. Jis pridūrė, kad "etapas baigėsi", o tai yra tolimesnės veiklos planas.

  "Dabar dispozicija pasikeitė. Apskritai, režimas negriūva, jam nepatogu dirbti tokioje situacijoje, bet jie jau gyvena lygiagrečioje realybėje. <...> Tai ta partija, kurią sužaidžia lenkai su lietuviais. Jie nori į šią partiją įtraukti ir Europą, ir JAV, ir visus kitus. Reikia taip pat suprasti, kad tikrieji užsakovai yra suinteresuoti valstybiniais perversmais, chaoso kūrimu — tai yra žaidimas, nukeiptas į žeminimą, valstybingumo žlugimą. Kokie metodai bus naudojami tam padaryti, visiškai nesvarbu", — pasakė ekspertas.

  Pasak Uralovo, jei Baltarusijos situacijoje būtų improvizacija, tada būtų matoma asmenybė, kuri eina savo keliu. Tačiau, pasak eksperto, akivaizdu, kad situacija "vystosi pagal lekalus".

  "Jiems jau buvo vis tiek, ką stumti kaip torpedą Lukašenkai. Iš pradžių tai buvo Sergejus Tichanovskis, po to — Babarika, o paskui tai tapo Svetlana Tichanovskaja", — sako ekspertas.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dieną įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Praėjusią savaitę Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo vadinama "Baltarusijos tautos išrinktąja lydere". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos pasirašytų susitarimų. Lietuvos politikų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "riboja Baltarusijos tautos suverenitetą".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Rugsėjo 14 dieną Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka susitikiko Sočyje. Maskva pažadėjo suteikti Minskui 1,5 milijardo dolerių paskolą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (383)

  Dar šia tema

  Niekas nesitikėjo. Lietuvos prezidentas parodė diktatoriškas manieras
  ETPA reikalauja, kad Rusija nesikištų į Baltarusijos reikalus
  Pavilionis sulygino Skvernelio ir Lukašenkos požiūrį į moteris
  Politologas: Baltijos šalių ir Lenkijos politika Minsko atžvilgiu naudinga Rusijai
  Lietuva planuoja pagerinti sąlygas verslui iš Baltarusijos
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija, JAV, ES, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos