07:50 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad šalių vadovai aptars ES, NATO, regioninio saugumo darbotvarkės klausimus, dvišalį bendradarbiavimą prekybos, ekonomikos, mokslo ir inovacijų bei kultūros srityse

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Rugsėjo 28 dieną šalies prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priims oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančią Prancūzijos pirmąją porą — prezidentą Emanuelį Makroną ir jo sutuoktinę Brižitą Makron, pranešama Lietuvos Respublikos Prezidento tinklalapyje.

  "Vizito metu Lietuvos ir Prancūzijos vadovai aptars ES, NATO, regioninio saugumo darbotvarkės klausimus, dvišalį bendradarbiavimą prekybos, ekonomikos, mokslo ir inovacijų bei kultūros srityse", — rašoma pranešime.

  Rugsėjo 29 dieną Prancūzijos prezidentas kartu su Nausėda aplankys NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius Prancūzijos karius.

  Taip pat pabrėžiama, kad Makronas planuoja dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje Antakalnio kapinėse, susipažinti su šalies akademine bendruomene.

  Be to, šio vizito proga bus surengta Lietuvos ir Prancūzijos verslo atstovų apskritojo stalo diskusija, kuri skirta aptarti bendradarbiavimo galimybes informacinių ir finansinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, kibernetinio saugumo srityse.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas su sutuoktine Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

  Dar šia tema

  Ekspertas: ES sankcijos prieš Minską reikalingos tik Lietuvai ir Lenkijai
  Kaliningradas ir Baltarusija gali lengvai apsieiti be BRELL. Ar tai pavyks Lietuvai?
  Politologas: Makronas norėjo parodyti Putinui, kad ES nesikiš į Baltarusijos reikalus
  Tegai:
  oficialus vizitas, Emanuelis Makronas, Prancūzija, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos