18:26 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lukašenkos padėjėjo, Baltarusijos prezidente Svetlaną Tichanovskają galėjo pavadinti tik beprincipis veidmainis

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. "Baltarusijos prezidente" Svetlaną Tichanovskają galėjo pavadinti tik "principų neturintys veidmainiai", tačiau politika yra nešvarus reikalas, todėl atsirado tokių, ketvirtadienį sakė Valerijus Belskis, Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos padėjėjas, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskają pavadino išrinktąja Baltarusijos vadove. Seimas taip pat paragino tarptautinę bendruomenę paremti Tichanovskają ir jos iniciatyva sukurtą Opozicijos koordinacinę tarybą. Rezoliucijos autoriai siūlė naujus Lukašenkos sudarytus susitarimus vertinti kaip "šalies aneksiją".

  "Baltarusijos prezidente Svetlaną Tichanovskają galėjo pavadinti tik beprincipis veidmainis. Žinoma, kad politika yra nešvarus verslas. Todėl tokių žmonių atsirado. Kai kurie politiniai sufleriai — o be jų Svetlana nė žingsnio — "perdažė" buvusią kandidatę net į "tautos lyderes", — sakoma Belskio straipsnyje, paskelbtame valstybinės naujienų agentūros "Belta" tinklalapyje.

  Kaip pažymėjo Belskis, Nursultanas Nazarbajevas, kuris nuo sovietinių laikų vadovavo Kazachstanui ir šiuo atžvilgiu, "pelnytai nešioja oficialaus tautos lyderio vardą, ir "tautos lyderė" Svetlana Tichanovskaja sugretinti.

  "Fantasmagorija, jokio takto, nepagarba šios pigios propagandos vartotojams. Bet, stebėtina, "žmonės tai virškina", — sakė Lukašenkos padėjėjas.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Lietuva savo elgesiu dėl padėties aplink Baltarusiją peržengė visas padorumo ribas. Pasak ministro, yra pagrindo manyti, kad Lietuvos valdžia ir Tichanovskaja "veikia nedemokratiniais metodais".

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, kuriuos, CRK duomenimis, Lukašenka laimėjo šeštą kartą, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Tichanovskaja, o ne Lukašenka. Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį.

  Dar šia tema

  Kirkilas ir Landsbergis siūlo praplėsti Baltarusijos pareigūnų "juodąjį sąrašą"
  Rusijos ir Baltarusijos ambasados ​​Lietuvoje apšviestos opozicijos vėliavos spalvomis
  "Peržengėme negrįžtamą tašką": Tichanovskaja kreipėsi į Baltarusijos žmones
  ETPA reikalauja, kad Rusija nesikištų į Baltarusijos reikalus
  Nuo kitos savaitės Lietuva laikinai supaprastins vizų išdavimo tvarką baltarusiams
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Svetlana Tichanovskaja, Seimas, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos