20:35 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Europos Parlamento rezoliucijoje pabrėžiama, kad rugpjūtį Baltarusijos prezidento rinkimai vyko akivaizdžiai "pažeidžiant visas tarptautiniu mastu pripažintas normas"

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Europos Parlamentas palaiko sankcijų įvedimą Baltarusijos lyderiui Aleksandrui Lukašenkai, nepripažįsta jo teisėtu šalies prezidentu, sakoma sutartame atitinkamos rezoliucijos tekste po EP plenarinės sesijos. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Mes pabrėžiame, kad Europos Parlamentas, vadovaudamasis Europos Vadovų Tarybos pozicija, atmeta rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių vadinamųjų prezidento rinkimų rezultatus, atsižvelgiant į tai, kad jie vyko akivaizdžiai pažeidžiant visas tarptautiniu mastu pripažintas normas, nepripažįsta Aleksandro Lukašenkos Baltarusijos prezidentu", — sakoma dokumente.

  Rugsėjo 14–17 dienomis plenarinėje sesijoje europarlamentarai aptarė padėtį Baltarusijoje, situaciją su Aleksejumi Navalnu ir santykius su Rusija, taip pat situaciją Viduržemio jūros rytuose, Turkijoje, Europos ekonomikos atsigavimo mechanizmo ES paleidimą ir kitus klausimus.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Praėjusią savaitę Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo pavadinta "išrinktąja respublikos vadove". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos sudarytų susitarimų. Lietuvos deputatų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "apriboja Baltarusijos žmonių suverenitetą".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Pirmadienį Lukašenka Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Maskva pažadėjo Minskui įvykdyti susitarimą dėl 1,5 milijardo dolerių paskolos suteikimo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Lukašenka pareiškė, kad neatiduos valdžios
  "Neturės teisinės galios": prieš Lukašenkos vizitą Sočyje Tichanovskaja kreipėsi į Putiną
  ES pareiškė, kad nelaiko Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos