21:16 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė palaikantis Lenkiją ir dialogą tarp Varšuvos bei Briuselio

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Vilnius nesutinka su Briuselio pozicija dėl Lenkijos teismų sistemos nepriklausomumo pažeidimų ir nepalaikys sankcijų Varšuvai. Tai ketvirtadienį pranešė Lietuvos ministrų kabineto vadovas Saulius Skvernelis bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos ministru pirmininku Mateušu Moravieckiu.

  "Mes tam niekada nepritarsime ir su tuo nesutiksime", — pabrėžė premjeras. 

  Lietuva, kaip pažymi Skvernelis, pasisako už supratimą. "Diktato ar prievartos būdu tokių klausimų Bendrijoje išspręsti nepavyks", — sakė jis. Vilnius, kaip pažymėjo ministras pirmininkas, norėtų, kad "Europos Komisija girdėtų Lenkijos, o Lenkija — Komisijos argumentus, kad sprendimas būtų priimtas per dialogą".

  Kaip pažymėjo Moravieckis, tarp Varšuvos ir ES nėra didelių nesutarimų. "Vakarų kaimynai turi tam tikrą nesusipratimą dėl vykdomos teismų sistemos reformos. Mes ją paveldėjome [iš socializmo laikotarpio — Sputnik], ir su tuo reikia kažką daryti", — sakė jis.

  2017 metų gruodžio 20 dieną Europos Komisija pirmą kartą Europos Sąjungos istorijoje pradėjo sankcijų procedūrą Lenkijai už teismų sistemos nepriklausomumo pažeidimą. Nepaisant to, respublika toliau reformuoja teismų sistemą ir priima įstatymus, kuriuos kritikuoja Briuselis. Europos Komisija reguliariai siunčia prašymus ir rekomendacijas Lenkijai, į kurias šalies valdžia nuolat atsako, kad teismų reforma yra valstybės vidaus reikalas.

  Dar šia tema

  Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas: vystysis kartu ir "padės" Baltarusijai
  Lietuvos ir Lenkijos SAM vadovai įsipareigojo kartu toliau kovoti su COVID-19 plitimu
  Tegai:
  Lenkija, ES, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos