08:56 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (459)

  Ministerija taip pat pažymėjo, kad Europos parlamentarams būtų naudinga "bent minimaliai išmanyti tarptautinę teisę ir gerbti kitų šalių suverenitetą"

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Europos Parlamento rezoliucija dėl Baltarusijos yra akivaizdžiai agresyvi ir joje nėra nė vienos konstruktyvios ar subalansuotos tezės, ketvirtadienį pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba. Apie tai rašo RIA Novosti.

  Anksčiau, atsižvelgiant į Europos Parlamento plenarinės sesijos rezultatus, buvo paskelbtas rezoliucijos tekstas, kuriame visų pirma teigiama, kad EP nepripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų ir nelaiko Aleksandro Lukašenkos teisėtu prezidentu. Taip pat pažymėta, kad EP palaiko sankcijų įvedimą Lukašenkai.

  "Pažymėtina, kad dokumentas yra aiškiai agresyvaus pobūdžio ir jame nėra nė vienos konstruktyvios ar subalansuotos tezės. Net norint, jame nėra kuo remtis. Analizę paprasčiausiai pakeičia emocinių sakinių rinkinys, be to, tokių, kad "kas į mišką, o kas — malkų" ir kviečia į niekur", — sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Ministerija taip pat pažymėjo, kad Europos parlamentarams nepakenktų "bent minimalus tarptautinės teisės išmanymas ir pagarba kitų šalių suverenitetui".

  "Šios savybės daug geriau prisideda prie tikros pažangos tarpvalstybiniuose santykiuose, nei parodytas noras primesti ultimatumą, savo nuomonę, valdyti pasaulį ar bent jau visą Euraziją", — pabrėžė respublikos Užsienio reikalų ministerija.

  Taip pat Baltarusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad EP rezoliucija rodo nepakankamą respublikoje vykstančių procesų supratimą ir jos absoliučią izoliaciją nuo realybės.

  "Mes esame nusivylę, kad Europos Parlamentas, kuris save laiko rimta, objektyvia ir demokratine struktūra, negalėjo rasti politinės valios pažvelgti toliau savo nosies, įveikti vienpusiškumą ir netapti įprastų klišių įkaitu", — sakoma komentare.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (459)
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos