21:50 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad yra priverstas "uždaryti valstybės sieną iš vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprinti sienų su Ukraina apsaugą

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pareiškimas, kad respublika uždaro sieną su Lenkija ir Lietuva, reiškia jos uždarymą nuo nusikalstamumo ir kėsinimosi į teritorinį vientisumą, praneša RIA Novosti, remdamasi šaltiniu.

  Vakar Lukašenka, kalbėdamas moterų forume "Už Baltarusiją", sakė, kad šalis buvo priversta "išvesti kariuomenę iš gatvių, apginkluoti pusę armijos ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų — pirmiausia su Lietuva ir Lenkija".

  "Tai reiškia, kad siena uždaryta dėl neteisėtos veiklos ir dėl kėsinimosi į teritorinį vientisumą. Įstatymą gerbiantiems piliečiams niekas nesikeičia kertant sieną", — sakė agentūros pašnekovas.

  Aleksandro Lukašenkos pareiškimus apie sieną interviu nacionaliniam radijui ir televizijai sukritikavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Jis manė, kad Minsko sprendimas sustiprinti saugumą respublikos perimetru yra "nepakankamas" dabartinėje socialinėje ir politinėje situacijoje.

  Baltarusija rytuose ribojasi su Rusija, pietuose — su Ukraina, vakaruose — su Lenkija, šiaurės vakaruose — su Lietuva, šiaurėje — su Latvija.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad yra priverstas "uždaryti valstybės sieną iš vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprinti sienų su Ukraina apsaugą.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiai CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusija Baltarusijai gali suteikti palankias tranzito sąlygas
  Ekspertas: ES neduos Lenkijai pinigų jos idėjoms dėl Baltarusijos
  Tegai:
  Ukraina, Lietuva, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos