07:20 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Deklaracijoje Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos vadovai paragino tarptautinę bendruomenę prisijungti, rengiant pozityvią demokratiškai Baltarusijai skirtą darbotvarkę bei politinių, ekonominių ir socialinių pokyčių paramos paketą

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik.  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos ir Rumunijos lyderiais kviečia Europos Sąjungos institucijas ir valstybes nares svarstyti pagalbos priemonių paketą Baltarusijai, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Trijų šalių vadovų manymu, toks paketas turėtų prekybą su ES, pagalbą derybose dėl įstojimo į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO), bevizį režimą Baltarusijos piliečiams, šalies ekonomikos ir energetinio sektoriaus diversifikaciją, finansavimą ekonomikos restruktūrizavimui, tarptautinių finansų institucijų įtraukimą reformuojant šalies ekonomiką ir skatinant investicijas.

  "Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos lyderiai deklaracijoje priminė, kad niekas kitas negali spręsti Baltarusijos likimo, tik jos piliečiai. Šalių vadovų nuomone, tik demokratiška, socialiniu dialogu ir bendra su visuomene vizija paremta Baltarusijos ateitis yra stabilesnės ir saugesnės Europos sąlyga", — sakoma pranešime.

  Savo ruožtu Nausėda pareiškė, kad jei baltarusiai nuspręs šalyje vykdyti politines ir ekonomines reformas, taip pat sukurti nepriklausomas institucijas, ginančias žmogaus teises ir žodžio laisvę, Lietuva yra pasirengusi padėti ir dalytis savo žiniomis bei patirtimi.

  Valstybių vadovai paragino visą tarptautinę bendruomenę prisijungti, rengiant pozityvią demokratiškai Baltarusijai skirtą darbotvarkę bei politinių, ekonominių ir socialinių pokyčių paramos paketą.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., o prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad neva rezultatai buvo "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino savo partnerius lietuvius neįkaitinti situacijos kaimyninėje šalyje. Kaip sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas reikalavimuose Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai ne demokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Dar šia tema

  Minskas pareiškė, kad EP rezoliucija dėl Baltarusijos yra agresyvaus pobūdžio
  Ekspertas: Lietuva, Lenkija ir Ukraina gali surengti provokacijas Baltarusijai
  Lenkai rengia Baltarusijai "Maršalo planą". Ukraina patvirtins
  Tegai:
  Rumunija, Lenkija, bevizis režimas, ES, Lietuva, pagalba, Baltarusija

  Svarbiausios temos