18:21 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (449)

  Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo, tai pakerta pasitikėjimą "demokratinėmis vertybėmis"

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad nesutarimai dėl sankcijų Minskui pakerta pasitikėjimą demokratinėmis vertybėmis. Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

  "Šiandien esantis nesugebėjimas susitarti dėl sankcijų, siekiant paremti baltarusius, kenčiančius ir kovojančius už demokratiją, pakerta pasitikėjimą demokratinėmis vertybėmis, už kurias jie kovoja", — sakoma pranešime.

  Linkevičiaus teigimu, "kai kurie kolegos neturėtų susieti dalykus, kurių negalima susieti". Jis pareiškė, kad Lietuva ir toliau reikalaus reikšmingų veiksmų.

  Pirmadienį Europos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell) po ES užsienio reikalų ministrų susitikimo pareiškė, kad Europos Sąjunga dar nesutarė dėl asmeninių sankcijų taikymo Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai.

  Savo ruožtu Rusijos Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas pareiškė, kad vienybės trūkumas ES Lukašenkos atžvilgiu byloja apie nesutarimus tarp radikalaus ir nuosaikaus sparnų Europos Sąjungoje.

  "Prieš Lukašenką ten visi. Tačiau, jei vieni griežtai nusiteikę jį nuversti, tai kiti siūlo išsaugoti lauką manevrui. "Taktikos klausimas", kaip ir pasakė Borelis", — parašė senatorius savo Twitter paskyroje.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Linkevičius yra vienas agresyviausių politikų Lietuvoje Baltarusijos vadovybės atžvilgiu. Kaip pažymėjo Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus, jo kolega lietuvis "stengiasi išlieti purvą [ant Baltarusijos] labiau nei bet kas kitas". Pasak Makėjaus, Minskas mano, kad tokia retorika, be kita ko, pasireiškia dėl artėjančių Lietuvos Seimo rinkimų.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje. Kaip sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas su savo reikalavimais Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (449)

  Dar šia tema

  Nausėda pažadėjo kelti sankcijų prieš Minską klausimą "pačiu aštriausius būdu"
  ES pagrasino išplėsti sankcijas dėl padėties Baltarusijoje
  Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su Tichanovskaja
  Linkevičius papasakojo apie Tichanovskajos susitikimą su ES ministrais
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, sankcijos, Baltarusija, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos