09:17 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Didžiosios Britanijos vyriausybė rugsėjį pateikė įstatymo projektą, kuris, pasak daugelio ES atstovų, prieštarauja ne tik susitarimui dėl JK išstojimo iš ES sąlygų, bet tam tikrais atžvilgiais ir tarptautinei teisei

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Kremlius nesiruošia kištis į Didžiosios Britanijos "režimo" vidaus reikalus ir veiksmus, sakė Rusijos Federacijos prezidento spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į britų žiniasklaidos žurnalisto klausimą, ar Didžiosios Britanijos parlamento balsavimas už įstatymo projektą, leidžiantį atsisakyti kai kurių "Brexit" susitarimo dalių, galėtų reikšti blogą signalą Rusijos ir Kinijos "režimams" apie galimybę pažeisti tarptautinę teisę, praneša RIA Novosti.

  "Žinote, mes nesikišame į Britanijos režimo vidaus reikalus ir veiksmus", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Didžiosios Britanijos vyriausybė rugsėjį pateikė įstatymo projektą, kuris, pasak daugelio ES atstovų, prieštarauja ne tik susitarimui dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES sąlygų, bet tam tikrais atžvilgiais ir tarptautinei teisei. Europos Sąjunga paragino šalį atsisakyti šių normų iki rugsėjo pabaigos.

  Šiuo projektu siekiama Šiaurės Airijai suteikti netrukdomą patekimą į likusios šalies rinkas. Dokumente išdėstytos prekybos tarp Jungtinės Karalystės dalių taisyklės tuo atveju, jei ES nesudarys laisvosios prekybos susitarimo. JK išstojimo sutartyje buvo numatyta, kad Šiaurės Airija išliks JK muitų zona, tačiau nuo 2021 metų tarifai bus taikomi prekėms, kertančioms sieną nuo žemyninės Britanijos iki Šiaurės Airijos ir toliau į Airiją ar kitas ES šalis.

  Išstojimo sutartis įsigaliojo 2020 metų vasario 1 dieną, po ko nė viena šalis negali vienašališkai pakeisti ar patikslinti sutarties.

  Didžiosios Britanijos valdžia ketina "sunkiai dirbti" derėdamasi dėl prekybos susitarimo su ES, tačiau nesileis į kompromisus "dėl to, ką reiškia būti nepriklausoma šalimi", sakoma pranešime.

  Praėjusio derybų rato metu šalys negalėjo susitarti dėl klausimų, susijusių su žuvininkystės pramone. Šalių nesutarimai lemia žvejybos zonų ribas.

  JK išstojo iš ES sausio 31 dieną. Pereinamasis laikotarpis tęsis iki šių metų pabaigos. Iki tol šalys bando susitarti dėl savo būsimų santykių modelio. Šiuo metu šaliai ir toliau taikomos ES taisyklės, tačiau ji nedalyvauja priimant sprendimus Sąjungoje ir toliau moka įmokas į bendrą ES biudžetą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga pratęsė antirusiškas sankcijas
  Baltijos šalims prognozuojamas itin spartus ekonomikos atsigavimas
  Tegai:
  ES, Didžioji Britanija, Rusija, Brexit

  Svarbiausios temos