07:40 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Pasak Linkevičiaus, netikėtai trečiadienį įvykusi Lukašenkos inauguracija nieko nekeičia ir "buvęs prezidentas nuo to netampa mažiau buvusiu"

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad įvykusi Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos inauguracija buvo "netikra" ir yra farsas.

  "Toks farsas. Suklastoti rinkimai. Netikra inauguracija", — savo Twitter paskyroje parašė Linkevičius.

  Jis taip pat rašė, kad Lukašenka yra "buvęs Baltarusijos prezidentas". Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo, "(Lukašenkos) neteisėtumas yra faktas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis".

  Trečiadienį Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda taip pat pavadino rinkimus Baltarusijoje suklastotais, o "Lukašenkos režimą" neteisėtu, rašo RIA Novosti. Jis paragino JT atidžiai stebėti padėtį Baltarusijoje ir nuolat raginti šalies valdžios institucijas gerbti žmogaus teises.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, draudžiantį atvykti į šalį 30 Baltarusijos piliečių, įskaitant prezidentą Aleksandrą Lukašenką. Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė panašias sankcijas. Savo ruožtu Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų persiorientavimą iš Baltijos uostų į Rusijos. Jo vertinimu, tai gali būti "šiek tiek nuostolinga", tačiau tarifus galima pakoreguoti. Lukašenka taip pat tvirtina, kad Baltijos šalims "labiau patyrusios šalys" davė komandą pradėti kritikuoti Minską.

  Вступление А. Лукашенко в должность президента Белоруссии
  © Sputnik / Михаил Воскресенский
  Inauguracijoje dalyvavę svečiai

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, CRK duomenimis, nugalėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Pagal teisės aktus išrinkto prezidento inauguracija turi įvykti per du mėnesius nuo rinkimų dienos.

  Baltarusijos prezidento atstovė spaudai Natalija Eismont anksčiau RIA Novosti sakė, kad dar nepaskelbė jo inauguracijos datos, tačiau pažadėjo tai padaryti "arčiau ceremonijos laiko". Tačiau trečiadienį valstybinė agentūra "BelTa" netikėtai pranešė, kad Lukašenka pradėjo eiti Baltarusijos prezidento pareigas, o inauguracijos ceremonija vyko Nepriklausomybės rūmuose.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
  Politikas: Baltijos šalys turėtų pagalvoti, kas laukia Baltarusijos, jei Lukašenka išeis
  Baltarusija, BelAE ir Navalnas: Nausėda pasisakė JT Generalinėje Asamblėjoje
  Tegai:
  inauguracija, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos