07:51 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (709)

  "Valstiečių" lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, opozicija skleidžia melą, neva skiepai nuo koronaviruso Lietuvoje bus privalomi

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Jokių privalomų skiepų dabartinė valdžia neketina įvesti, paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle Facebook.

  Jo teigimu, opozicija skleidžia melą, neva skiepai nuo COVID-19 bus privalomi.

  "Įdomiausia tai, kad šį melą skleidžia tie, kurie patys vien per pernai metus bent keturis kartus siūlė įstatymu įvesti tvarką, pagal kurią Lietuvos žmonės būtų buvę skiepijami privalomai. Ant tų įstatymų projektų – pagrindinių opozicijos lyderių, tarp jų ir konservatoriaus Landsbergio, socialdemokratų  Sabatausko,  Budbergytės parašai", —  rašo Karbauskis.

  Pasak "valstiečių" lyderio, visi opozicijos siūlymai buvo arba atmesti, arba net neįtraukti į Seimo darbotvarkes. Be to, pasak Karbauskio, konservatoriai buvo užsimoję skiepijimą padaryti privalomu visoje Europos Sąjungoje.

  "Skirtingai nei konservatoriai, mes manome, kad Lietuva yra demokratinė valstybė ir tikime žmonių atsakomybės, pareigos suvokimu bei gebėjimu sąmoningai apsispręsti. Matome, kaip žmonės rūpinasi vieni kitais visos pandemijos metu. Dėl to net neabejojame, kad atsakomybė už savo ir kitų sveikatą bus tai, kas skatins apsispręsti ir pasirinkti skiepus", — tikina Karbauskis

  Politikas pabrėžia, kad Europos Komisija jau yra atrinkusi septynių gamintojų kuriamas vakcinas nuo COVID-19, kurias visoms ES šalims narėms siūlo iš anksto pirkti drauge. Atrinktos vakcinos yra skirtingose kūrimo stadijose.

  Šiuo metu visos ES šalys, kaip ir Lietuva, planuoja dalyvauti pirkime ir iš anksto užsisakyti visų septynių gamintojų vakcinas.

  LVŽS lyderis tikina, kad skiepytis saugia vakcina nuo COVID-19 bus rekomenduojama, bet neprivaloma, vakcinos bus nemokamos.

  Anksčiau ministras pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva negali sau leisti nepirkti vakcinos, nes jei žmonės nebus skiepijami nuo COVID-19, tai Lietuvai gali kainuoti gerokai daugiau, nei kainuotų vakcinos įsigijimas.

  EK jau yra pasiekusi preliminarius susitarimus su šešių didžiausią potencialą turinčių vakcinų gamintojais. Viena išankstinio pirkimo sutartis jau pasirašyta su Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos įmone "AstraZeneca", kuri vakcinos koronaviruso gamybą planuoja pradėti viena pirmųjų. 

  Šalys galėjo nuspręsti, ar pasilikti, ar atsisakyti vakcinos pirkimo sutarties. Lietuva nusprendė pasilikti. Vakcinos kiekis šaliai priklausys nuo gyventojų skaičiaus.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 954 tūkstančiai žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (709)

  Dar šia tema

  Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
  PSO įvertino Rusijos pastangas kuriant "Sputnik V" vakciną  
  Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19
  Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, vakcina, COVID-19, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos